ФЕЙК ТИЖНЯ: З нового року до лікаря не потрапити без військового квитка

Автор: Вадим Войтик

16 Січ, 2024 10:29

Поділитись публікацією
ФЕЙК ТИЖНЯ: З нового року до лікаря не потрапити без військового квитка

Інформація про те, що з 1 січня 2024 року до лікаря не можна потрапити без військового квитка, не відповідає дійсності. Також без обмежень здійснюється планова госпіталізація військовозобов’язаних.

У мережі та на проросійських каналах з’явилася інформація про те, що реєстратура поліклініки не буде видавати талони на запис до лікаря бех військового квитка незалежно від того, чи є пацієнт військовозобов’язаним. В оголошенні начебто з однієї з поліклінік Києва посилаються на постанову Кабінету Міністрів України №147 від 26 грудня 2023 року.

Насправді:

  1. Такої постанови не існує. На сайті уряду за 26 грудня 2023 року є лише три документи із номерами 1200, 1201 та 1202. Однак вони не стосуються відвідування медзакладів. Ба більше, законодавство України взагалі не містить в собі такого документа, як “Положення про відвідування медичного закладу”. 
  2. військовий квиток мають лише військовозобов’язані. До прикладу, чоловік вважається військовозобов’язаним, якщо проходив військову службу, має військову освіту (проходив військову кафедру в закладі освіти) або досягнув 27 років. В інших випадках чоловік до 27 років без військової служби чи освіти є призовником та має приписне посвідчення. Після 60 років чоловіки також не є військовозобов’язаними, їх виключають із військового обліку. Отже, вимога до усіх чоловіків мати при собі військовий квиток під час візиту до лікаря — нелогічна, адже не всі мають такий документ.

Керівниця КНП “Центр первинної медичної консультативно діагностичної допомоги” в Івано-Франківську Ольга Савчук підтвердила “Галці”, що такої вимоги, як наявність військового квитка при записі пацієнта до лікаря немає.

СПРОСТУВАННЯ: Планова госпіталізація до лікарні неможлива без військового квитка

В Україні військовозобов’язані чоловіки за планової госпіталізації до лікарні повинні надати військовий квиток. Медзаклад зобов’язаний повідомити у ТЦК про перебування на лікуванні потенційних призовників.

Про це неодноразово писали українські медіа (раз, два, три, чотири). При цьому більшість дописів посилається на слова директорки департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОВА Ольги Ярмоленко.

Натомість ще літом минулого, 2023 року Івано-Франківська обласна військова адміністрація спростовувала повідомлення про заборону планової госпіталізації без згоди ТЦК.

Жодних відмов від госпіталізацій на Прикарпатті немає, департамент охорони здоровʼя не приймав таке рішення“, – наголошував у червні 2023 року в.о. начальника департаменту охорони здоровʼя Івано-Франківської ОВА Володимир Дзьомбак. 

Як підтвердив “Галці” пан Дзьомбак станом на січень 2024 року нічого не змінилося. 

Не може бути такого, щоб людині відмовили у госпіталізації чи лікуванні тому, що в неї не має військового квитка. При госпіталізації можуть заноситись персональні дані відповідно до паспорта. Проте, немає такого, щоб ми вносили [військовий] квиток в історію хвороби.”

СПРОСТУВАННЯ: Резонансне затримання чоловіка на мості в Івано-Франківську не має стосунку до мобілізації

У мережі та на проросійських телеграм-каналах було розповсюджено відео затримання поліціянтами чоловіка поблизу блокпоста на мості в Пасічну вранці 15 січня в Івано-Франківську.

Як повідомила “Галці” патрульна поліція правоохоронці отримали повідомлення з приводу порушення правил дорожнього руху на вулиці Галицькій. Той перебував на проїзній частині дороги, порушував правила дорожнього руху та заважав проїзду транспорту. Попри вимоги поліції чоловік не виконував законних вимог та продовжував вчиняти правопорушення. 

“Патрульні чоловіка затримали та доставили у відділення поліції, де склали адміністративні матеріали за 127 (Порушення правил дорожнього руху пішоходами) та за ст. 185 (Злісна непокора законному розпорядженню поліцейського) КУпАП.

Мобілізації чоловік не підлягає, йому 69 років”.

Читайте також: Медики Прикарпаття виставили на благодійний аукціон картину художника Богдана Бринського (ФОТОФАКТ)