ФФУ вимагає санкцій до Росії за кримські клуби. Суркіс – проти

Автор: Турій Роман

18 Sep, 2014 21:38

ФФУ вимагає санкцій до Росії за кримські клуби. Суркіс – проти

Очільник ФФУ Анатолій Коньков звернувся до президентів ФІФА й УЄФА Йозефа Блаттера та Мішеля Платіні відповідно. Про це йдеться в офіційній заяві президента Федерації футболу України.

“Федерація футболу України не давала згоди на приєднання до Російського футбольного союзу чи згоди на участь у змаганнях на території Російської Федерації жодному клубу з Кримського півострова.

Таким чином, будь-які члени РФС, при наявності бажання проводити матчі на території Криму, повинні отримати згоду на це ФФУ, оскільки територія Автономної Республіки Крим є територією України. Проведення матчів за участю членів РФС на території Криму без згоди ФФУ є грубим порушенням Статуту ФІФА.

Всупереч усім заборонам, РФС уже прийняв до свого складу деякі кримські клуби, веде активну роботу по включенню до свого складу федерацій з Кримського півострова, а також провів футбольні матчі Кубка та чемпіонату Росії на тимчасово окупованій території України.

Федерація футболу України та вся футбольна громадськість України розраховують на солідарність міжнародного спортивного співтовариства та просять прийняти чітку позицію по відношенню до незаконних дій РФС, яка дозволить зберегти баланс прав членів ФІФА й у майбутньому припинить будь-які спроби порушення її членами статутних вимог.

Керуючись ст. ст. 14, 15 Статуту ФІФА, Федерація футболу України просить ФІФА й УЄФА як вищестоящі футбольні органи, застосувати санкції, що виявляються у незаконному приєднанню до складу РФС деяких клубів Кримського півострова та ведення несанкціонованої активної роботи по включенню у свій склад Республіканської федерації футболу Криму, Федерації футболу Севастополя, а також проведенні матчів на території України без відповідного дозволу Федерації футболу України”, – йдеться у повідомленні.

Натомість Григорій Суркіс не бачить сенсу у застосуванні санкцій до російський футбольних клубів. Про це заявив сам колишній глава Федерації футболу України, який нині є віце-президентом УЄФА.

“Санкції? Це взагалі не обговорюється. Зрештою санкції – лише інструмент, який повинен привести будь-який суб’єкт до того, щоб виконувалися статутні норми регламенту”, – сказав він.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry