Фільм “Довбуш” з франківськими акторами став найдорожчим за часи незалежності

Автор: Зелінська Тетяна

25 Лип, 2023 19:05

Поділитись публікацією
Фільм “Довбуш” з франківськими акторами став найдорожчим за часи незалежності

Понад 1000 костюмів, команда в 3000 людей і побудована з нуля фортеця під Києвом. Екшн «Довбуш» Олеся Саніна та компанії Pronto Film із бюджетом у 120 млн грн – один із наймасштабніших та найдорожчих українських фільмів.

Влітку 2018-го фабрика з виготовлення подушок отримала незвичне замовлення: мішок із пір’ям. Замовниці – художниці по костюмах до фільму «Довбуш» Гала Отенко та Марія Керо – шукали ідентичні пір’їнки для весільної сукні Марічки, нареченої головного героя. Цей образ збирали щонайменше два тижні. Загалом на пошив понад 1000 костюмів витратили близько восьми місяців, інформує “Галка” з посиланням на “Forbes.Україна”.

Для зйомок пригодницько-історичного фільму «Довбуш» побудували або відновили понад 20 локацій. У наймасштабніших сценах брали участь 500 людей, а одночасно в кадрі перебувало по 50 каскадерів, описує команда стрічки. Творці фільму їздили в експедиції, вивчали ремесла та техніки бою XVIІІ століття та постійно шукали гроші на реалізацію масштабних планів.

Бюджет фільму – близько 120 млн грн: 65 млн грн надала держава, $1,5 млн – канадський інвестор, ще частину – телеканал «Україна», який придбав права на показ фільму. Даних про решту інвесторів не розкривають. 

Режисер фільму Олесь Санін та продюсер Максим Асадчий уже працювали разом над фільмами «Мамай» (2003) та «Поводир» (2014). Останній зібрав рекордний на той момент бокс-офіс для українського кіно – 14,1 млн грн, за даними Dzyga MDB.

Санін давно хотів зняти фільм про Довбуша, каже Асадчий. Стрічку знімали з 2018 року. У 2017-му закипіла робота над сценарієм, у 2018-му почались зйомки, які тривали чотири роки. Сюжет стрічки, яку знімали з 2018 року розповідає, як у XVIII столітті брати Олекса та Іван Довбуші стають опришками й очолюють українське повстання проти польської шляхти. 

Через повномасштабне вторгнення та пандемію реліз фільму двічі переносили: у 2021-му та 2022-му роках. Фінальна дата прем’єри – 24 серпня 2023 року. 

Як писала “Галка” раніше, Івана Довбуша (брата Олекси) виконає актор франківського драмтеатру, заслужений артист України Олексій Гнатковський. Очільника Івано-Франківського драмтеатру Ростислав Держипільський глядачі побачать у ролі Правиці.