Фільм Сергія Лозниці “Майдан” вже у прокаті

Автор: Турій Роман

25 Jul, 2014 12:22

Поділитись публікацією
Фільм Сергія Лозниці “Майдан” вже у прокаті

З 24 липня Фільм “Майдан” вийшов у прокат. Переглянути стрічку Сергія Лозниці про події Євромайдану можна в кінотеатрах Івано-Франківська.

Maidan_2014Сергій Лозниця першим на міжнародному рівні випустив фільм про події на Українському майдані. Події у фільмі охоплюють не просто певний період, камера розкриває події поетапно. Стрічка починається виходом демонстрантів на головну площу Києва як глас народу проти чинної влади в особі президента України Януковича і не тільки його, а закінчується кровопролитним протистоянням активістів проти “беркутівців”. 

Український Майдан Незалежності це не просто місце проведення часу і одна зі столичних пам’яток, це вже історія, яка тісно увійшла в життя багатьох. Тому зовсім не дивно, що ця важлива подія знайшла місце і в культурній ніші кінематографа.

Сергій Лозниця був під час подій на Майдані в Україні, оскільки восени 2013 року приїхав знімати матеріал про Бабин Яр і шукав відповідні для цього локації. Як матеріал також були використані кадри, зняті працівниками Радіо Свобода. Прем’єра фільму пройшла в Каннах. Тоді стрічка була показана як спеціальна подія і не входила в офіційну конкурсну програму. Зал був заповнений повністю, що в підсумку дало очевидний поштовх до і так бажаним показам по багатьох країнах Європи. Так фільм побачили жителі Нідерландів, Франції, Польщі і не тільки.  “Сюжет” охоплює 90 днів.