Фірма з Запоріжжя має за два роки збудувати тролейбусну лінію з БАМу до Галицької
15 Вер, 2020 13:42
15 вересня у мерії підписали контракт на будівництво тролейбусної лінії та тягової підстанції в районі АС №3.
Будівництво вартістю понад 3 млн євро реалізовують в межах Проекту “Оновлення тролейбусного парку міста Івано-Франківська” за кредитні кошти ЄБРР. Це перша тягова підстанція, яку збудують у місті за останні 25 років.
Міський голова Руслан Марцінків наголосив, що проект дороговартісний та доволі складний. Адже лише сам документ контракту – це 510 сторінок україномовного тексту. Переможцем міжнародного тендеру на будівництво лінії виграла ТзОВ «Плутон» із Запоріжжя, пише “Галка” з посиланням на сайт міського голови.
«Ця тролейбусна лінія з’єднає вулицю Галицьку та Мазепи (АС №3) та проляже через Бульвари. Її протяжність – 7 кілометрів та 250 опор. А також буде збудована нова тягова підстанція потужністю 3250 кВА. Вона буде складатися з двох окремих модулів. Якщо говорити про терміни, то на реалізацію проекту виділено 2 роки. Тож сподіваюся, що ми втілимо в життя його вчасно та якісно», – наголосив Марцінків.
Директор КП «Електроавтотранс» Віталій Голутяк зауважив, що проект складається із 2-х етапів. Перший – це закупівля тролейбусів. Підприємство впродовж останніх років поповнилося 29 тролейбусами. І другий етап – це будівництво нових тролейбусних ліній та тягових підстанцій.
«Якщо поглянути на останні здобутки, то більший акцент був зміщений на розвиток автобусної мережі. Це пов’язано із тим, що ресурс, який був наявний у місті для розширення тролейбусного сполучення, вже вичерпав себе. Тобто для розвитку саме електротранспорту потрібно будувати нові лінії. Ми побудували вже 2, але й цього недостатньо. Саме тому взялися до реалізації ось такого великого проекту», – пояснив Голутяк.
Директор ТзОВ «Плутон» Євген Овсянікер наголосив, що його фірма вже має чималий досвід з виконання подібних робіт.
«Ми докладемо усіх зусиль, щоб втілити в життя цей цікавий та відповідальний проект якісно та у поставлені терміни. Усе наше обладнання тестується та сертифіковане у Німеччині», – розповів підприємець.
Оскільки проект реалізується за кошти ЄБРР, то за його втіленням стежать консультанти установи. Максим Мовчан зізнався, що процедури ЄБРР доволі складні з точки зору вимог як до міста, до комунального підприємства, так і до підрядника. З моменту початку активної роботи до сьогоднішнього підписання пройшло 9 місяців.
Перший заступник міського голови Микола Вітенко зізнався, що місто не зупинятиметься напрямку розвитку електротранспорту.