Фоміна – кваліфікований фахівець у сфері реабілітації, – представник уповноваженого з прав осіб з інвалідністю Микола Макар

Автор: Вадим Войтик

01 Jun, 2023 13:10

Поділитись публікацією
Фоміна – кваліфікований фахівець у сфері реабілітації, – представник уповноваженого з прав осіб з інвалідністю Микола Макар

На розслідування “Галки” щодо неоднозначного партійного минулого очільниці релокованого з Краматорська державного центру комплексної реабілітації “Донбас-Прикарпаття” відгукнувся представник урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю Микола Макар. 

“Завжди мав і маю тверду позицію, що інвалідність завжди поза політикою, тому і зараз звертаюся до всіх Інститутів громадського суспільства з приводу маніпуляції та популізму навколо керівника центру реабілітації Донбас-Прикарпаття”, – пише пан Микола. 

“Як представник урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю при Івано-Франківській обласній адміністрації, маю висловити свою позицію офіційно.

“Галка” написала багато чого вірно, але додала трохи «перцю» для читачів. Дійсно, коли до мене звернулася п. Світлана Фоміна щодо релокації реабілітаційного центру з Краматорська до нас, я дуже зрадів, бо у нашій області на той час не було жодного закладу, де б могли пройти реабілітацію люди, діти, воїни з інвалідністю. Ба більше, ця установа є державною і фінансується напряму з мінсоцполітики, а тому не буде навантаження на обласний бюджет. Я зразу включився в роботу і щиро дякую керівництву області за розуміння та підтримку і короткий час на пошук приміщення.

Отже, у вересні центр релокувався, а в січні вже почав роботу, надання послуг. Те що “Галка” звинувачує Фоміну у партійній приналежності до опзж, то як вона може працювати в державній установі, при цьому будучи в партії? Вона пройшла в депутати від цієї політсили, але не є членом партії, тому що я знаю її особисто дуже, дуже багато років як кваліфікованого фахівця у сфері реабілітації та менеджменту, як українку своєї держави, тому запросили установу з колективом на Прикарпаття для роботи і як показує час не дарма…

За короткий час був зроблений європейський ремонт колишньої пульманологічної поліклініки за кошти донорів та особисті напевне також, надаються послуги з реабілітації соціальної психологічної медичної для воїнів, дітей та особам з інвалідністю. Наразі немає жодних заяв чи скарг на роботу, а є тільки жива черга та бажання в реабілітації.

Я думаю, що всі люди, які пройшли курс реабілітації з усієї України, можуть підтвердити мої слова. Вона двічі переселенка, двічі спасала Центр від агресора. Фото які накопали з Фейсбуці, говорять про те, що при міністрі соцполітики Н. Королевській також відкривався Центр, для людей, які живуть в Україні.

Дякуємо всім небайдужим людям, котрі в цей непростий час наближають нашу Перемогу в тилу. Тримаємо стрій, переможемо, слава Україні”, – йдеться у коментарі Миколи Макара.  

Нагадаємо, у травні 2023 р. в Івано-Франківську відкрився релокований з Краматорська державний центр комплексної реабілітації “Донбас-Прикарпаття”. Очолює центр Світлана Фоміна – багатолітня активістка Партії регіонів та чинний депутат Краматорської міської ради від забороненої “Опозиційної платформи – за життя“. При цьому Фоміна не просто кандидувала від ОПЗЖ Краматорська, а очолювала місцеву організацію проросійської партії. 

В інформпросторі збереглися сюжети про відкриття у 2021 році громадської приймальні ОПЗЖ в Краматорську за участі Фоміної та Королевської. 

16 лютого 2022 року голова фракції “ОПЗЖ”, директорка Центру комплексної реабілітації для людей з інвалідністю “Донбас” Світлана Фоміна вимагала від депутатів Краматорської міської ради доповнити текст звернення ради реченням про неухильне дотримання так званих “Мінських угод”. Проте більшість депутатів цієї ідеї не підтримала. 

Детальніше у матеріалі Галки.

Читайте також: Чуттєвим роликом франківців закликали не паркуватися на місцях людей з інвалідністю (ФОТО, ВІДЕО)