Фотоапарат, годинник, тризуб: у Франківську відкрили унікальну виставку особистих речей Степана Бандери (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

19 Вер, 2019 15:35

Поділитись публікацією
Фотоапарат, годинник, тризуб: у Франківську відкрили унікальну виставку особистих речей Степана Бандери (ФОТО)

19 вересня в Музеї визвольної боротьби ім. С.Бандери відкрили виставку “Незвіданий Степан Бандера” .

Читайте також: Марцінків вважає, що церква "недокомунікувала" з громадою про каплицю біля озера і підтримав створення Скверу воїнів Прикарпаття

Виставка приурочена до трагічної дати – 60-ї річниці з дня його вбивства. Вперше для широкого загалу представили особисті речі Бандери: фотоапарат, тризуб, годинник, інформує Галка.

Директор музею Ярослав Коретчук розповідає, що експонати, які представили у музеї передані з діаспори.

«Це речі, які належали Степану Бандері: його особистий фотоапарт (Zells Ikon Confessa), на який він знимкував родину, свою дружину, друзів.

Фотоапарат і декілька світлин передав внук Степана Бандери. Також представлено його годинник та великий тризуб, який стояв у кабінеті під час проживання в Мюнхені. Виставка покликана розповісти молодому поколінню більше про про історію Бандери, бо частина знає лише коротко про нього – де народився, коли і ким був. Багато хто досі вважає його ворогом, і використовує ті шаблони, які накреслила радянська влада. Мета цієї виставки показати що Бандера – особистіть, людина, яка боролась за Україну”, – розповідає директор музею.

На відкриття виставки завітали більше сотні франківців, школярі, а також міський голова Руслан Марцінків.

«Ми живемо у части, коли треба відстоювати національне, своє, українське. Надзвичайно важливо аби ми привертали увагу до постаті Бандери, адже не було б Степана Бандери, Романа Шухевича – не було б Української держави», – каже Руслан Марцінків.

Міський голова подарував музею книжку про Бандеру.

Також під час виставки Марії Іванишин вручили нагороду до 90-річчя ОУН.

«Нехай наша Україна нарешті воскресне і ми позбудемось тих катів, що мучать наших дітей», – каже Марія Іванишин.

Більшість цих речей представили у Франкіську вперше. Виставка триватиме до 12 жовтня. Після експонати передадуть у Старий Угринів (місце народження Бандери).

Довідково: Степан Бандера – Степан Андрійович Бандера — український політичний діяч, один із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б.