Фотоконкурс Вікіпедії зібрав 16 тисяч фотографій культурної спадщини України

Автор: Турій Роман

03 Жов, 2014 12:45

Фотоконкурс Вікіпедії зібрав 16 тисяч фотографій культурної спадщини України
Українська частина міжнародного фотоконкурсу пам’яток культурної спадщини “Вікі любить пам’ятки 2014”, що триває з 15 вересня по 15 жовтня,  зібрала 16 тисяч фотографій з України.

 

Конкурсний список пам’яток для фотографування складається з понад 60-ти тисяч об’єктів історико-культурної спадщини усієї України, повідомляє Українська правда.

Автономна Республіка Крим на рівних умовах бере участь в українській частині конкурсу, і, за рішенням російського регіонального відділення Фонду Вікімедіа, не бере участі в конкурсі в Росії.

За два тижні, що конкурс вже тривав в Україні, сфотографовано понад 16 300 об’єктів культурної спадщини, з яких найбільше – в Києві (766), Тернопільській (583) і Одеській (524) областях, найменше – в Луганській області (9), Севастополі (20) і Донецькій області (27).

У міжнародному конкурсі завантажено понад 238 тис. фото. Наразі Україна за кількістю фотографій перебуває на 5-му місці серед 41 країни, однак до завершення фотоконкурсу все ще може змінитися.

Фотоконкурс “Вікі любить пам’ятки – міжнародний фотоконкурс, який був започаткований у 2010 році в Нідерландах. Вперше в Україні був проведений у 2012 році. Тоді Україна посіла четверте місце за кількістю завантажених світлин, а минулого року – увійшла в трійку лідерів. Всього за цей час в рамках фотоконкурсу було завантажено близько 70 тисяч фотографій пам’яток культурної спадщини України. Цього року конкурс “Вікі любить пам’ятки” проходить у майже 40 країнах світу. У більшості країн-учасниць конкурс  розпочався 1 вересня, і наразі вже завантажено понад 57 тисячі фотографій, в трійку лідерів входять Польща, Німеччина та Франція. Разом з Україною фотоконкурс розпочнеться у Македонії, а найпізніше приєднається до нього Ізраїль, де він триватиме з 24 вересня по 24 жовтня 2014 року.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...