Фотовиставку «Мандри сирного коника» представили у Косівському музеї Гуцульщини (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

23 Лют, 2024 12:13

Поділитись публікацією
Фотовиставку «Мандри сирного коника» представили у Косівському музеї Гуцульщини (ФОТО)

У Косівському музеї Гуцульщини відкрилася фотовиставка «Мандри сирного коника». Автор світлин місцевий мешканець Роман Рудник – краєзнавець, фотограф та мандрівник.

Про це пише Галка з посиланням на Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини.

Головний герой виставки – сирний коник. Іграшки та калачики з сиру раніше виготовляли пастухи на карпатських полонинах. Пізніше це мистецтво перейшло в села. Сьогодні найбільшим осередком сирної пластики є село Брустури на Косівщині. Такий виріб можна з’їсти, а можна висушити на пам’ять, як крихітну скульптуру.

У фотокомпозиціях Романа Рудника сирний коник “позує” на Говерлі, Петросі, Попі Івані, Сокільському хребті, Писаному Камені, біля Несамовитого озера та в багатьох інших локаціях.

“Фотограф розповів, як часто чув скептичні відгуки про свої світлини: це фотошоп! Проте, така думка помилкова. Друзі та колеги знають пана Романа, як затятого мандрівника горами. За фахом він – вчитель географії. Завжди навчав дітей життєвої мудрості: “Щоб по-справжньому любити свій край, треба його знати”. За 30 років роботи в школі й в дитячому туризмі Роман Михайлович залучив до мандрівництва сотні своїх вихованців”, – розповідають в музеї.

Саме під час подорожей горами фотомитець зробив кадри, що увійшли до виставки. Крім туристичного спорядження ніс з собою сирного коника, якого купив на Косівському базарі. Збирав фото протягом трьох років.

Крім фотографій, на виставці представили й друковане видання Романа Рудника – буклет з фотопанорамою Чорногори. 

Виставка діятиме у музеї протягом місяця. Вхід за музейним квитком:

  • для дорослих – 40 грн
  • для студентів, пенсіонерів – 25 грн
  • для учнів – 20 грн