«Франек, добрий ранек»: як троє урбаністів створили комікс про життя в Франківську, щоб провести в місті «урбаністичне покращення» (ФОТО)

Автор: Турій Роман

23 May, 2016 21:27

Поділитись публікацією
«Франек, добрий ранек»: як троє урбаністів створили комікс про життя в Франківську, щоб провести в місті «урбаністичне покращення» (ФОТО)

Сьогодні, 23 травня, в Івано-Франківську презентували книжку коміксів про життя в міста та його парадокси «Франек, добрий ранек».

Проект реалізувала команда «Comixans» трьох випускників школи урбаністики «CANactions» – кияни  Дарини Подольцевої та Олександра Шевченка і харків’янина Ярослава Яковлєва. Ще у 2015 року під час навчання у школі, де одним з об’єктів вивчення став Франківськ, почали створюватися перші малюнки.

«Ми були у грудні-листопаді 2015 року тут командою. Я приймав участь у групі політика і соціум, ми багато дізналися про Франківськ і я просто почав малювати на жовтих стікерах. По завершенню навчання це все залишилось і ми почали думати, що з цим робити. Зробили з них книгу, щоб ці матеріали нікуди не зникли. А зараз книга набула ще й офлайн-вигляду», – розповідає художник Ярослав Яковлєв.

В цілому до книжки увійшло понад 60 коміксів, у яких відображені спостереження учасників школи «CANactions» та парадоксальні ситуації з життя міста. Окремою гілкою проекту стало зображення вражаючих місцевих подій.

«Вихід» проекту з онлайну став можливим за грантової підтримки, яку отримала команда. Друк коміксу став лише одним з перших етапів реалізації задуму урбаністів.

«Мета нашого проекту – прагнення, щоб містяни дивилися на Франківськ іншими очима, розуміли його так, як побачили його ми, люди, що не мали відношення до Івано-Франківська. І основною ідеєю було створення нового розуміння, що для вирішення якогось питання в просторі міста ми не пишемо якусь умовну заяву до «кольорового» дому з надією, що колись, через два тижні його розглянуть, а потім ще через два тижні його втілять. Ми хотіли проект формату «придумав – зробив». І, власне, це про те, що люди об’єднуються з якоюсь конкретною ціллю, залучають однодумців і роблять справу»,- говорить Олександр Шевченко.

Далі команда має на меті взятись за перетворення одного з міських об’єктів.

«Ми сподіваємося, що ця книжечка буде цікавим сувеніром не тільки для туристів, але й для мешканців міста, що їм буде цікаво почитати про погляд з боку на все, що відбувається і, можливо, в ній вони знайдуть інструкцію до змін. Ми надрукували її на грантові кошти, а всі кошти, котрі надійдуть від продажу підуть на, як ми його називаємо, «урбаністичне покращення» Франківська. Наразі все залежить від суми, яку ми зберемо. Як варіанти розглядаємо два об’єкти: легку інфраструктуру на річці або сквер перед друкарнею», – каже Дарина Подольцева.

Реалізувати проект за кошти з продажу книги планують вже до кінця року.

Придбати собі книгу, спробувати себе у ролі урбан скетчера і водночас з інвестувати у перетворення міста можна у громадського ресторані «Урбан спейс» або ж онлайн на сторінці проекту Comixans в мережі Фейсбук.