Франківці Прохасько та Григорів отримали найвищу державну творчу нагороду – Шевченківську премію (ФОТО, ВІДЕО)
09 Бер, 2020 23:25
Письменник Тарас Прохасько та композитор Роман Григорів з Івано-Франківська дев’ятого березня отримали Національну премію імені Тараса Шевченка.
Читайте також: Зеленський премією відзначив юну франківську дослідницю Діану Зазубик (ФОТО)
Фото з свята поширила пресслужба Офісу Президента.
Згідно з указом Глави держави, лауреатами премії стали виконавці гурту «ДахаБраха» Марко Галаневич, Ніна Гаренецька, Ірина Коваленко, Олена Цибульська за музичний альбом «Шлях».
Фотохудожник Олександр Глядєлов отримав премію за мистецький проект «Карусель», а поетеса Маріанна Кіяновська – за книгу поезій «Бабин Яр. Голосами».
Також премію присуджено журналістці Євгенії Подобній за книгу «Дівчата зрізають коси» та письменникові Тарасу Прохаську з Івано-Франківська за книгу есеїв «Так, але…».
Премію також отримали режисер Владислав Троїцький, композитори Роман Григорів (Івано-Франківськ) та Ілля Разумейко за оперу-реквієм «ЙОВ» («IYOV»).
“Можливо, ця премія стане прецендентом і мотивацією для нової генерації молодих митців”, – сказав Роман Григорів, пише “Галка”.
Президент України Володимир Зеленський взяв участь у церемонії вручення Національної премії імені Тараса Шевченка. Глава держави подякував лауреатам та організаторам заходу. Президент нагадав слова Вінстона Черчилля, коли під час Другої світової війни один з міністрів запропонував збільшити видатки на оборону за рахунок фінансування культури.
«На це Вінстон Черчилль відповів: «А за що ми тоді воюємо?» Шановні українці, ми воюємо за нашу державу, за нашу культуру. Бо культура – це і є держава, це і є наш народ», – наголосив Володимир Зеленський.
Як відомо, Національна премія України імені Тараса Шевченка часто згадується просто як Шевченківська премія — державна нагорода України, найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Заснована 1961 року.
Національна премія встановлена для нагородження за найвидатніші твори літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, які є вершинним духовним надбанням Українського народу, утверджують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам’ять народу, його національну свідомість і самобутність, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.