Франківчани запроваджують модний архітектурний стиль у рідному місті

19 Nov, 2020 09:00

Поділитись публікацією
Франківчани запроваджують модний архітектурний стиль у рідному місті

Барнхаус (Barnhouse), який здобув шалену популярність на Заході, приживається на наших теренах. Цей оригінальний стиль ідеально поєднується з малоповерховою архітектурою, тому жителям висоток доведеться спостерігати за новими тенденціями збоку. А ось тим, хто збирається жити у приватному будинку, варто звернути увагу.

Хто? Де? Коли?

Свіжим поглядом на традиційні способи будівництва слід завдячувати насамперед Хеннінгу Штуммелю. Саме його ім’я пов’язують з найбільш передовими технологіями організації комфортного житла. Маестро осідлав хвилю зростаючої у Європі популярності простого дизайну та екологічного середовища і створив сміливий проєкт «Tin House», за що його було відзначено на Всесвітньому фестивалі архітектури 2016 року преміями та номінаціями:

  •         RIBA London Award;
  •         Національною премією RIBA;
  •         Премією ім. Стівена Лоуренса.

Архітектор Хеннінг Штуммель

 

Суть барнхауса полягає у стриманому дизайні, високій енергоефективності та максимальній екологічності.

У будинку з високими стелями, спроєктованому на стику мінімалізму, стилю лофт і біо-теку, є багато простору для життя і мало неважливого місця. Мешканці відчувають зв’язок із природою через велику площу фасадного скління в один рівень з терасою. Однак завдяки грамотному плануванню та організації системи опалення і вентиляції, житло залишається затишним і теплим навіть у лютий мороз. За умови, звичайно, застосування передових технологій будівництва.

Коментар спеціаліста: Іван Капустей, Засновник архітектурно-будівельної компании «VR-GROUP», головний архітектор OZON Village:

Висота житлового поверху 3-3,2 м, кімнати площею понад 30 м.кв, спальня типу master bedroom, кілька санвузлів, наявність у вітальні «другого світла» –  все це є відмінною рисою стилю барнхаус.

 

Щоб у такому будинку зберігалося тепло, підлогу, стіни та покрівлю ізолюють преміальними утеплювачами з відмінними екологічними показниками. Крім того, товщина утеплення тут є більшою, тому такі проєкти автоматично відносяться до еліт-класу. Вартість цілком виправдовується збільшеним терміном експлуатації, на що сьогодні клієнти звертають особливу увагу. Адже будь-яка переробка, заміна утеплювача або ремонт будинку обходяться завжди дорого.

Що стосується великої площі скління («друге світло»), то ми використовуємо алюмінієві склопакети, які монтуються за технологією «теплий монтаж».

Особливий шик оселі надає фальцьований металевий дах. Це, практично, вічне покриття, здатне витримувати додаткові навантаження. Наприклад, тут реально розмістити сонячні модулі. Подивитися, як виглядають такі проєкти, можна на сайті OZON Village https://ozon-ltd.com/#h-houses

Барнхаус вже в Івано-Франківську

Підприємці з Івано-Франківська Любомир Кітраль та Олег Шеремета довго виношували план будівництва суперсучасного окремого житла на рідних теренах. Спершу була ідея побудувати виключно для себе. Досвід проживання у сучасних будинках вже був, і сумнівів, як має виглядати котедж і яким технічним вимогам він повинен відповідати, не було.

Але поступово підприємці прийшли до висновку, що у рідному місті вже сформувався попит не просто на елітні особняки, а саме на високотехнологічні котеджі, де наріжними каменями є інфраструктура, сучасний дизайн та екологічний спосіб життя.

Засновники OZON Development Любомир Кітраль та Олег Шеремета

 

Як з’явився проєкт, яку ділянку було обрано і чому саме її та зрештою скільки коштує дім в стилі барнхаус у Франківську Любомир та Олег розповіли у розгорнутому інтерв’ю. Можливо, одкровення забудовників підуть на користь тим, хто планує жити у приватному котеджі: https://ozon-ltd.com/news/pro-unikalnist-kotedzhnoho-mistechka-ozon-village/

*ПРОМО