Франківців закликають об’єднуватися у “маленькі ЖЕКи”

Автор: Застава Максим

21 Січ, 2020 15:40

Франківців закликають об’єднуватися у “маленькі ЖЕКи”

Франківців вкотре закликають створювати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Інформація про переваги та процес подання заявок на створення ОСББ з’явилася на сайті міського голови Руслана Марцінківа.

Директор Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак нагадав, ОСББ – це об’єднання власників квартир та нежитлових приміщень будинку для управління, використання та утримання спільного майна.

“Тобто це маленький ЖЕК в межах одного будинку, де мешканці самі розв’язують питання, що стосуються їхнього будинку, прибудинкової території тощо. В Івано-Франківстку вже 365 будинків створили своє ОСББ. Й щороку ця цифра збільшується на близько 40 нових об’єднань”, – каже Смушак.

Переваги ОСББ над ЖЕКом наступні:

“По-перше, голова живе в будинку, про який піклується. Це не якийсь умовний начальник, а людина, яка живе поруч з вами. По-друге, мешканці платять лише, якщо щось робиться. Якщо прибирається під’їзд, доглядається територія і т.д. Крім того, плату за утримання будинку встановлюють самі мешканці. Це й буде по-третє. По-четверте, можна визначити прибудинкову територію й перекрити її. Звісно, попередньо отримавши на це всі потрібні дозволи. Ну і п’ятою перевагою є те, що місто і держава дають кошти на ремонти”, – підкреслює головний комунальник Франківська.

ОСББ завжди мають перевагу на тримання коштів. Йдеться про те, що при співфінансуванні відсоток, який платить місто, завжди вищий. У місті діють програми, в яких ОСББ можуть отримати кошти. Це й «Програма розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства», «Бюджету участі» та «Програма підтримки впровадження енергоощадних заходів у місті». Детальніше з кожною з них можна ознайомитися на сайті Івано-Франківська.

Крім того є й державні програми, такі як «Теплі кредити» та «Енергодім». Остання лише почала працювати минулого року, та Івано-Франківськ вже подав листа у відповідне міністерство, що готовий брати участь у пілотному проєкті).

«ОСББ – це найкращий вихід у житловій політиці. Я давно про це казав й продовжую на цьому наголошувати. Зовсім скоро об’єднання стане єдиним шляхом навести лад у своїх будинках. І те, що кожен 5-й будинок у місті вже є ОСББ – велика робота. Дякую за неї та працюємо далі», – зазначив Марцінків.

Створити ОСББ дуже просто. Для цього треба лише провести збори мешканців й проголосувати за його створення. Потрібно зібрати 50% голосів мешканців + 1 голос.  Якщо раптом все ж щось незрозуміло – в департаменті радо допоможуть з усім розібратися. Адреса – вул. Незалежності, 7, телефон 53-21-82. Особливо уважним до ОСББ є начальник управління житлової політики Геннадій Пономаренко.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...