Франківців запрошують на відкриття виставки «Стерті обличчя» і зустріч з арт-критикинею

Автор: Єва Жасминова

19 Гру, 2019 21:16

Поділитись публікацією
Франківців запрошують на відкриття виставки «Стерті  обличчя» і зустріч з арт-критикинею

20 грудня Інша Освіта і галерея Асортиментна кімната запрошують на відкриття виставки Миколи Лукіна «Стерті обличчя» і зустріч з арт-критикинею Утою Кільтер.

Адже децентралізація культури – це не лише про розвиток середовища в інших містах, окрім столиці. Але й про налагодження зв’язку щоб між цими містами. Особливо між територіально віддаленими, як-от Івано-Франківськ і Одеса.

Цієї п’ятниці знайомимо з одразу двома арт-діячами з Одеси. Темою виставки Миколи Лукіна є війна і людина, людина, понівечена війною. Ута Кільтер говоритиме про працю в арт-індустрії: як сталося, що в Україні це незахищена сфера.

Зустріч розпочнеться з роботи Ути Кільтер “Art & Work” – 17:00.

Відкриття виставки Миколи Лукіна – 19:00.

Обидві події відбудуться в галереї Асортиментна кімната, що розташована за адресою вул. Січових Стрільців, 15. Вхід вільний.

Про серію «Стерті обличчя»:

Коли ми бачимо знівечене людське обличчя нам мимоволі хочеться відвести погляд, перестати дивитись. Подібно до цього ми витісняємо травматичні образи з нашої пам’яті та повсякденного ефіру. Графіка, що демонструє результати вже колись пройденої війни, заставляє задуматись і про сучасну ситуацію. Політичне та тілесне – сфери дуже пов’язані. Саме людське тіло стає об`єктом експлуатації та розмінною монетою в геополітичних іграх.

«Графічна серія являє собою портрети понівечених війною людей та відображає певну хроніку лицевої хірургії часів Першої Світової війни. Так сталося, що саме ця війна стала першим досвідом нового озброєння і найрізноманітнішого травматизму, в тому числі і практично повної втрати людиною обличчя. Тоді ж з’явилися і перші спроби пластичних операцій, метою яких було повернути людині її обличчя і адаптувати до нового життя. «Стерті обличчя» є пам’ятником взаємин людини і влади, а також того, як влада дозволяє собі маніпулювати людьми, знеособлювати і зрівнювати їх новими “цінностями” псевдосвободи», – Микола Лукін.

Ута Кільтер про свою роботу:

«Специфіка моєї роботи в тому, що арт-критика, насправді, – це область соціальної філософії. А тому мистецький твір розглядається, трактується як об’єкт, в якому сконцентрована певна проблема суспільства».

Художник Микола Лукін народився, живе і працює в Одесі. Працює переважно у сфері живопису та графіки, інколи звертається до об’єктів та інсталяцій. Фокус творчої уваги – сфера інтимних екзистенційних переживань, що втілюються у фігуративних композиціях. Брав участь у багатьох одеських та українських мистецьких виставках та бієнале. Роботи Лукіна знаходяться в колекціях в Україні, Росії, Німеччині.

Ута Кільтер протягом 25 років працює в арт-індустрії. Основне її заняття – це арт критика, а крім того було акторство в фільмах Кіри Муратової, перформанси та відео-арт, журналістика. Авторка першої в Україні телепередачі про сучасне мистецтво, в якій вона відзняла величезну кількість мистецьких подій в рідній Одесі, в Україні та закордоном. За 25 років Ута Кільтер задокументувала величезний архів українського сучасного мистецтва.

Лекція Ути Кільтер та виставка «Асортиментна кімната» Миколи Лукіна відбудуться завдяки ініціативі мистецького ресурсу МіТЄЦ.