Франківців запрошують подивитися на знайдені унікальні кінохроніки Галичини

Автор: Костинюк Олександр

21 Лют, 2020 07:50

Франківців запрошують подивитися на знайдені унікальні кінохроніки Галичини

У п’ятницю, 21 лютого, о 18:00 з ініціативи телерадіокомпанії “Вежа” в підземному переході “Ваґабундо” (вул. Пилипа Орлика, 7) відбудеться показ віднайдених кінохронік Галичини авторства Юліана Дороша та, ймовірно, Івана Яцентія, що досі вважалися втраченими.

У рамках заходу відвідувачі почують коротку лекцію Ірини Патрон про кіноспадщину Юліана Дороша та розповідь Олександра Дебича про пошуки цих кіноплівок у діаспорних архівах.

Про це інформує “Галку” пресслужба ТРК “Вежа”.

На події вперше демонструватимуться:

– фрагменти фільму “Гуцульщина” (про життя та традиції гуцулів, автори зйомок – ймовірно, Іван Яцентій, або Юліан Дорош, 1930-ті роки)

– “Останній салют командирові” (про похорон Генерала Української галицької армії – Мирона Тарнавського, автор зйомок – Юліан Дорош, 1938 рік)

Особливістю цієї 14-хвилинної кінохроніки є те, що спершу це був німий фільм, який озвучили вже у діаспорі після Другої Світової війни. На відео зафіксовані знані у Галичині особистості – Роман Шухевич, Андрей Шептицький, Андрій Мельник, Роман Купчинський, Мілена Рудницька та інші.

Вхід вільний.

Довідково. Юліан-Юрій Дорош (1909–1982) – пластун, випускник Станиславівської ґімназії, український фотограф-художник, один із основоположників української кінематографії в Галичині.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...