Франківцям показали виставку сучасного мистецтва “Коломия-Арт” (ФОТО)

Автор: Застава Максим

10 Кві, 2019 14:59

Поділитись публікацією
Франківцям показали виставку сучасного мистецтва “Коломия-Арт” (ФОТО)

В середу, 10 квітня, у фортечній галереї “Бастіон” відкрили виставку сучасного мистецтва “Коломия-Арт у Станіславі”.

Читайте також: Традиції захисників: у Франківську врочистою ходою пройшли старенькі бійці УПА та юні військові ЗСУ та Нацгвардії (ФОТО,ВІДЕО)

На ній представили пʼятдесят картин 41 учасника виставки сучасного живопису “Kolomyia 50/50: 2018” у рамках Міжнародного бієнале сучасного мистецтва “Коломия-Арт”, яке тривало впродовж 23 червня – 23 липня 2018 року у виставкових залах Мистецького центру “Світовид” (місто Коломия).

Як розповідають організатори, митці були обмежені лише розмірами полотна, а всі інші критерії – на їхній розсуд. Формат усіх картин – 50 на 50, інформує “Галка”.

Співорганізатор експозиції Михайло Бережницький каже, що виставку представили у Франківську, адже це місто близьке за мистецьким духом для коломиян.

“У цій колекції представлені роботи 41 художника, хочемо аби ця виставка подорожувала містами України. Насамперед презентуємо її в Івано-Франківську, бо це близьке нам місто за культурою та духом. Також хочемо презентувати виставку за кордоном. Обрали формат картин 50:50, бо це розмір, який компактно та естетично виглядає у колекціях”, – розповідає Михайло Бережницький.

Координаторка виставки Інна Губанович зазначила, що свої роботи представили художники з Дніпра, Львова, Варшави та інших міст.

Художниця Номеда Чюрльоніте презентувала на виставці – як і кожен з митців – дві свої роботи, адже такою була основна вимога.

“Тут є дві мої роботи, адже кожен з художників, мав подати дві картини. Мої полотна особливі тим, що зараз я працюю над образом жінки, проте жінок малюю не завжди. Одна картина – це “Factory girls”, а друга під назвою “Ранок над озером”, – каже художниця.

“Важливо, що франківці можуть побачити, що робиться в Коломиї. Я переконаний, якщо дійде до другої такої акції, то ставки підвищаться, сформуються умови й задачі. Та думаю, ця співпраця буде плідною для обох наших Галицьких міст: Коломиї та Франківська”, – каже художник Ярослав Яремак.

На експозиції також був присутній митець Михайло Дайнега. Художник вважає особливістю своїх картин те, що він не просто змальовує життя, а називає свій живопис асоціативним.

“Мої картини геніальні, класні. Думаю, вони є окрасою цієї виставки. Насправді я жартую про геніальність своїх робіт, проте ті експозиції, що проходили у Коломиї, це справді подія не лише для міста, але й для країни. Для мене було відкриттям, що вони зібрали художників з 18 країн світу. Думаю, що у Франківську мистецьке життя вирує, художники працюють і хочуть виставлятися, тому бажаю, аби українське мистецтво було представлене не лише у нашій країні, але й за кордоном”, – каже митець Михайло Дайнега.

Виставка у Бастіоні триватиме ще 2 тижні.