Франківцям показали, як виглядатиме пам’ятник загиблим героям АТО/ООС (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

30 Жов, 2019 10:40

Франківцям показали, як виглядатиме пам’ятник загиблим героям АТО/ООС (ФОТО)

У середу, 30 жовтня, конкурсна комісія розглянула допрацьовану роботу переможця конкурсу ескізних пропозицій пам’ятного знака загиблим героям АТО/ООС.

Читайте також: У Галицькому районі знайшли масове поховання жертв радянських репресій (ФОТО)

Пам’ятник мають встановити у Меморіальному сквері, поблизу інформаційних стендів зі світлинами загиблих, інформує “Галка”.

На попередньому засіданні конкурсна комісія з низки робіт визначила одну – проєкт скульптора Бориса Данилюка. За його ідеєю, в центрі композиції мав би бути силует солдата, що оберігає жінку-Україну, жінку-матір, виконану з бронзи. Солдат розгорнутими руками розсуває площини, що тиснуть збоку.

Незважаючи на зауваження спеціалістів про те, що нова пропозиція не є завершеною, саме вона отримала найбільшу підтримку серед присутніх членів сімей загиблих, померлих та безвісті зниклих захисників.

Скульптору ж доручили допрацювати ідею пам’ятного знака, а саме: розвинути емоцію, відчути масштаб та видові точки, попрацювати з рельєфом, виконати макет пам’ятного знака та узгодити його масштабність з членами конкурсного журі на місці встановлення.

30 жовтня головуючий комісії, заступник міського голови, Олександр Левицький зазначив, що робота вже визнана переможцем, проте нині скульптор представить завершене бачення цього проєкту.

“Цей макет є прообразом того пам’ятного знака героям російсько-української війни, на який ми всі давно чекаємо”, – каже Левицький.

Скульптор Данилюк зауважив – перед ним насамперед стояло завдання передати дух тієї сили, яка захищала і продовжує захищати Україну.

“Цю силу вирішили передати за рахунок абстрактної маси. Всередині неї – образ матері, жінки, Батьківщини. Батьківщина продовжує народжувати воїнів світла, захисників. У розрізі вона є плоскою, еліпсоподібною, що, на нашу думку, відходить від радянських стандартів пам’ятника і виглядає краще. Жінка тримає на руках дитину. Також поруч є дві брили. На них мають бути написані імена та прізвища загиблих героїв. Ці дві брили будуть гарно вписуватися в навколишнє середовище”, – розповідає Борис Данилюк.

Митець додає, що колір скульптури жінки буде дещо відрізнятися від кольору брил та абстрактної маси.

“Загалом колір пам’ятника – сірий, матеріал – бетон з крихтою мармуру, а образ жінки буде виконаний зі штучного мармуру або з бронзи. Загальна довжина пам’ятного знака – 13 м, висота образа жінки – майже 2 м, загальна висота – до 5 м”.

На пам’ятнику також встановлять табличку з QR-кодом, зчитавши який можна буде ознайомитися з короткою біографією загиблих захисників України.

Леся Нестерук, мати загиблого атовця Олега Басараба, каже, що пам’ятний знак матерям сподобався:

“Загалом пам’ятник нормальний. Наші бажання врахували. Проте хочемо, щоб усі прізвища наших синів помістилися на ньому, це важливо”.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry