Франківці власним коштом відновлюють балкон будинку-пам’ятки на Січових Стрільців (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

01 Лип, 2021 15:15

Поділитись публікацією
Франківці власним коштом відновлюють балкон будинку-пам’ятки на Січових Стрільців (ФОТО)

На Січових Стрільців мешканці будинку-пам’ятки власним коштом відновлюють аварійний балкон.

Читайте також: На Короля Данила активно відновлюють старовинну декоративну огорожу (ФОТО)

У будинку-пам’ятці на вулиці Січових Стрільців, 7 в Івано-Франківську мешканці власним коштом оплачують проведення протиаварійних робіт та відновлення балкону третього поверху.

Про хід робіт розповів головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини Департаменту містобудування та архітектури Володимир Ідак, інформує “Галка” з посиланням на Департамент містобудування та архітектури ІФ.

«Свідомі мешканці і власники квартир у цьому будинку взялися за свій же балкон. Він у досить поганому стані, є аварійні фрагменти, але в цілому піддається ремонту», – каже Володимир Ідак.

Архітектор додає, що під час «розкриття» виявили цікаві нюанси:

«Коли розчистили тіло бетону, яким залита плита балкону, то побачили металеві рейки – його несучі елементи. Вони в доволі хорошому стані і зберегли свій функціонал. А от саме тіло бетону заповнене подрібненою цеглою. Її наявність і спровокувала така інтенсивне руйнування балконної плити: частини цегли втягують вологу під час інтенсивних опадів, зимових циклів «замороження – розмороження» та осипаються разом з бетоном».

Володимир Ідак припускає, що подібна технологія використовувалась на багатьох балконах міських будівель. Тому більшість з них зараз потребують подібного «розкриття», укріплення та відновлення втрачених частин.

У випадку з будинком-пам’яткою на Січових Стрільців, 7, мешканці за власні кошти найняли виконавців та проводять комплекс невідкладних протиаварійних робіт. За словами Володимира Ідака, йде мова про ремонт і відтворення найбільш аварійних елементів, що несуть загрозу як самим мешканцям, так і перехожим.