Франківець навчився компостувати відходи у квартирі (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

20 Бер, 2015 14:41

Франківець навчився компостувати відходи у квартирі (ФОТО)

Учасник програми “Стале домогосподарство” з Івано-Франківська Василь Демків поділився своїм винаходом для компостування у квартирі. Він радить, як зробити компостне відро власноруч та використовувати органічну рідину для підливання вазонків і чищення труб.

Василь Демків вдома збирає органічні відходи в окрему тару, як і папір, скло, пластик. Для цього він знайшов три старі відра від фарби  та маленький вживаний краник. Про це розповідається на сторінці “Сталого домогосподарства” у Фейсбуці.

відро демків

Одне відро – з щільною кришкою. У ньому Василь Демків вирізав отвір  внизу та вставив краник так, щоб не протікав. У двох інших відрах вирізав  дно та в одному з них зробив отвори. Дно з отворами вставив у відро з краником й отримав подвійне дно.

відро компост 3

“У таке відро кидаємо органічні відходи. Можна пересипати корисними бактеріями(клуб органічного землеробства), за допомогою яких органіка не гниє (немає неприємного запаху) а ферментується… Такий контейнер в нашій сімї наповнюється за тиждень. З краника у відрі виливаємо рідину в пляшки , а компост вивозимо та підживлюємо грядки, дерева в саду. Рідину з корисними бактеріями використовую для поливу нової порції органічних відходів за наступний тиждень. Також нею підживлюєте домашні рослини та виливаєте в раковину –  душ, туалет (очищає каналізаційні труби)”.

відро компост 2

відро компост демків

 

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry