Франківець Петро Шотурма відзначився голом у матчі України з Нідерландами

09 Mar, 2023 14:06

Збірна України завершила основний раунд відбору на ЧС-2024 нічиєю.

Фактично матч з Нідерландами завершував програму Основного раунду Європейської кваліфікації Чемпіонату світу – 2024. У попередніх матчах Україна вже достроково виборола перше місце у групі та здобула путівку до Елітного раунду. У свою чергу, для збірної Нідерландів цей поєдинок був важливим тому, що їм потрібно було боротися за право вийти до Елітного раунду, оминаючи плей-оф. Тому, для господарів майданчику ця гра ще мала турнірне значення.

Про це пише “Галка” з посиланням на Sport.if.ua.

У стартовій четвірці збірної України сталися дві зміни у порівнянні з товариським матчем проти збірної Польщі. Зокрема, Радевич замінив Зварича, а на позиції «стовпа» замість Чернявського вийшов Фаренюк. Що стосується воротарської позиції, то було логічно, що за відсутності Ципуна «пост № 1» буде довірений Савенку.

Господарі майданчику намагались одразу заволодіти ініціативою, але українці були готові до цього. І якщо «помаранчеві» робили акцент на швидкий гол, то ця ставка була провалена. Це дозволило українцям взяти ініціативу в свої руки. Підопічні Олександра Косенка більше володіли м’ячем, але не квапились знайти слабкі місця в обороні нідерландців за будь-яку ціну. У середині першого тайму Шотурма таки відкрив рахунок у зустрічі, вразивши більярдним ударом дальній нижній кут воріт Кейка. Вочевидь, для голкіпера «помаранчевих» цей удар був несподіваним.

Після цього нідерландці відповіли двома дуже хорошими моментами. Переживши кілька неприємних хвилин, українці змогли теж створити кілька моментів біля воріт Кейка. Зокрема, дуже хороша нагода була у Микитюка, який не переправив м’яч у ворота збірної Нідерландів. А вже незадовго до перерви прийшла розплата за змарновані моменти: нідерландці розіграли штрафний, після чого Бухарі зміг зрівняти рахунок на табло.

Враховуючи той факт, що господарям майданчику все-таки потрібно було перемагати, аби напевно вийти до Елітного раунду з другого місця, можна було чекати від них спробу гри з п’ятим польовим гравцем. Однак, цього в діях «помаранчевих» не було. Натомість, українці змогли трохи поекспериментувати з грою вп’ятьох. Спочатку – за присутності Сухова, а вже наприкінці гри функції «літаючого воротаря» почав виконувати Лебідь. У підсумку – 1:1, які відверто влаштовували збірну України, але аж ніяк не влаштували нідерландських футзалістів.

Нідерланди – Україна – 1:1