Франківка Марта Гриньовська виступила на міжнародному конгресі «Євроанестезія 2024»

Автор: Жанна Головенко

27 Чер, 2024 20:10

Поділитись публікацією
Франківка Марта Гриньовська виступила на міжнародному конгресі «Євроанестезія 2024»

25-27 травня в німецькому місті Мюнхен відбулась «Євроанестезія 2024» — найпрестижніший конгрес Європейського Товариства Анестезіології та Інтенсивної Терапії (European Society of Anesthesiology and Intensive Care), який щороку обʼєднує провідних фахівців Європи та світу. Масштабний захід, що налічував 5000 учасників зі 103 країн світу — це потужна платформа для презентації власних наукових здобутків та обміну клінічним досвідом під час дебатів з визнаними експертами та симуляційних тренінгів.

Вже четвертий рік поспіль Івано-Франківський національний медичний університет представляє асистентка кафедри анестезіології, лікар-анестезіолог Марта Гриньовська. Цьогоріч її науковий проєкт був відібраний організаторами конгресу для презентації одразу у вигляді трьох доповідей.

Молода науковиця розповідає, що конгрес традиційно розпочався з лекцій присвячених Бйорну Ібсену та Роберту Макінтошу — основоположникам світової анестезіології та інтенсивної терапії. Тематика лекцій охоплювала мистецтво стандартизації клінічних рішень та місце анестезіолога на борту космічного корабля під час місії на Марс. Велику увагу під час конгресу приділили ролі штучного інтелекту в повсякденній практиці анестезіолога та раціональному співвідношенню очікувань і можливостей його використання.

Українська делегація налічувала рекордну кількість учасників з різних куточків України. Її очолили завідувачі кафедр медичних університетів міста Києва, Львова, Запоріжжя, Одеси і Тернополя. Ректор НМУ ім. Богомольця представив Україну на засіданні Ради правління Європейського Товариства Анестезіології. Всього в конгресі взяло участь 30 українських анестезіологів.

«Безперечно тішить і надихає представницький рівень України на конгресах такого рівня , — розповідає Марта Гриньовська. 3 початком війни ми спостерігаємо значну активізацію науки, що дивує і захоплює наших закордонних колег».

Наприклад, цього року, чи не вперше, наукова робота кафедри анестезіології Запорізького медичного університету була відібрана у секцію пʼяти кращих доповідей конгресу. Завідувач кафедри, проф. Воротинцев особисто приїхав виступити та позмагатись за нагороду Best Abstract Prize.

«Важливо розуміти, що йдеться не лише про рівень науки на окремо взятій кафедрі чи про вільне володіння академічною англійською, а про значно більше – видимість української науки та правильне сприйняття України у світі», — зауважує Марта Гриньовська.

Варто зазначити, що з початком повномасштабного вторгнення, Європейське Товариство Анестезіології та Інтенсивної Терапії взяло на себе реєстраційні витрати українських учасників, аби сприяти інтеграції української науки в європейське наукове
середовище.

«Сьогодні наш обов’язок — якісно виконувати свою роботу. Не можу назвати це “науковим фронтом”, оскільки фронт зараз лише один, але без сумніву це маленький вклад у майбутню велику перемогу. Війна — це також про цивілізаційний вибір: чи здатні ми відкинути радянську спадщину з плагіатом та корупцією і прийняти європейські цінності, що сповідують незалежність, прозорість і безбарʼєрність науки, а також наукову тяглість, коли наукові керівники йдуть в ногу з часом та сприяють реалізації молодшого покоління. Відповідь дуже проста — у нас немає права не зробити цей вибір, в той час, як наші колеги стоять на його захисті ціною власного життя», — розмірковує Марта Гриньовська.

Читайте також: Франківка презентувала науковий проєкт на конгресі в Шотландії (ФОТО)