У редакцію “Галки” звернулася уже колишня викладачка Вищого художнього професійного училища №3 Лілія Калина.
Читайте також: Руслан Марцінків в зоні проведення ООС передав бійцям гуманітарну допомогу (ФОТО)
Жінка стверджує, що директорка закладу Наталія Коростіль застосовує щодо викладачів і учнів жорстку політику. Через виявлення невдоволення діями керівниці училища 17 січня Калину й звільнили з роботи, вважає жінка.
Впродовж декількох років Лілія Калина – вчителька вищої категорії, виклалачка-методистка – була заступницею Коростіль із навчальної частини.
Конфлікт між жінками, за словами викладачки, розпочався через відпустку 2016 року. Згідно з законодавством, Калина мала 56 днів відпочинку. Однак Коростіль попросила вийти на роботу на 2 тижні швидше – щоб не лишати училище без керівництва. Пізніше Калина просила компенсацію, але коштів не отримала. 2017 року директорка знову просила вийти на 2 тижні швидше. Лілія Калина категорично відмовилася.
“Після того вона мене усіляко ущемити намагалася”, – сказала Калина.
У вересні 2017 року директорка училища виявила невідповідності у тарифікації навчальних годин відносно деяких вчителів. Цим питанням опікувалася завучка. У ВХПУ провели зовнішній аудит і зафіксували помилку Лілії Калини. Жінці дали догану за одноразове грубе порушення трудової дисципліни.
На основі цього Лілію Калину 17 січня звільнили з посади заступниці директорки. Окрім цього, жінка позбулася роботи викладачки.
Лілія Калина подала позов у суд для поновлення на роботі.
“За одноразове порушення або дають догану, або звільняють. У мене ж і те, і те. До того ж, звільнення з обох посад”, – зазначила пані Лілія, наголосивши, що це було незаконно.
У Вищому професійному художньому училищі не були багатослівними. Телефоном не спілкувалися, а на інформаційний запит “Галки” директорка Наталія Коростіль зазначила, що жінка звільнена з роботи згідно з наказом від 17 січня 2018 року. Лілії Калині запропонували перейти на посаду викладача. Від цієї пропозиції жінка відмовилася, про що складений відповідний акт. Однак цей акт у навчальному закладі редакції не показали.
Викладачка заперечила, що відмовилася від посади і заперечила існування відповідного акту.
Директор департаменту освіти і науки Івано-Франківської міської ради Ігор Смаль у коментарі “Галці” розповів, що звільнення Лілії Калини пов’язане з проведеним аудитом.
“Наскільки мені відомо, аудит виявив певні порушення фінансового характеру. Пані Лілії пропонували роботу викладача, але вона відмовилася”, – сказав Смаль.
У департаменті паперів, які б це підтвердили, також нема.
Тож тепер сторони з’ясують стосунки у суді.