Франківка перетворює трави та квіти у неймовірні прикраси (ФОТО)
17 Гру, 2018 17:22
Франківська ілюстраторка та майстриня Вікторія Тисовська ексклюзивно для OGOGO! розповіла про те, як виготовляє прикраси з травинок, сухоцвітів і ювелірної смоли. Про дуже красиві але “капризні” прикраси та правила догляду за виробами зі смоли читайте далі.
Про початок захоплення
Почалося з ідеї прикраси, яку на той момент ніхто не брався реалізувати. Тому я вирішила спробувати самостійно виготовити кілька прикрас для себе. Знайшла компанію, яка виготовляє і продає смолу в Україні, замовила, прочитала інструкцію і залила свої перші вироби: перстень з гіпсофілами і підвіску з мімозою. З першого разу вийшло не ідеально. Тоді я пішла шукати відповіді в Гугл і Ютуб. Інформації не було так багато, тому я багато експериментувала і виробила свою техніку роботи зі смолою.
Ще два роки тому після закінчення універу я не знала, що робити зі своїм життям. Зрештою, я і зараз не дуже знаю, але знаю напевне чим зайнятися найближчими місяцями — своїм магазином. Але про це згодом.
Чому я взагалі почала займатися смолою? Я дуже вимоглива і мені завжди важко підібрати для себе прикрасу (стидливо відсуває коробку з горою дешевої біжутерії з Алі з часів неконтрольованих покупок, – прим. редакції). Я часто бачила красиві речі в майстрів і була переконана, що без магії там точно не обійшлося. Але вони буле не такі, як я собі уявляла. Тоді друг сказав: ну так зроби свої. І понеслось.
В квітні цього року я почала збирати квіти, травинки, вивчати їх, шукати назви (бо мені важливо знати, що за квітка всередині), замовила смолу і почала заливати свої перші прикраси. Я показала перстень в своєму ілюстраторському профілі і людям сподобалось. Тоді я вперше задумалась про магазин. Направду, я дуже довго вагалася чи виставляти на продаж свої вироби, які почали виходити добре. Але перші мої клієнти — мої друзі, своєю підтримкою переконали, що треба показати їх світові. За що я їм вдячна.
Про технологію виготовлення і склад прикрас
Для початку, ювелірна епоксидна смола не має нічого спільного з природною смолою. Це універсальний синтетичний продукт. Головна особливість ювелірної смоли – її прозорість і глянцевість. Для роботи необхідно змішати смолу і отверджувач в правильних пропорціях. Тоді я обираю форму і наповнення (в більшості випадків це сухоцвіти) майбутньої прикраси і заливаю перший шар, на якому закріплюю рослинку. Через кілька годин відбувається початкова полімеризація (застигання) і тоді можна залити останній шар. Протягом двох діб смола повністю застигає і якщо все добре лягло, можна братися за шліфування і полірування прикраси. Після цього я кріплю фурнітуру і прикраса готова.
Читайте більше на OGOGO!