Франківка презентувала науковий проєкт на конгресі в Шотландії (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

18 Чер, 2023 16:04

Поділитись публікацією
Франківка презентувала науковий проєкт на конгресі в Шотландії (ФОТО)

На початку червня у Шотландії пройшов щорічний конгрес “Євроанестезія 2023”, на якому Україну представила молода науковиця з Івано-Франківська Марта Гриньовська.

Науковий проєкт асистентки кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету Марти Гриньовської відібрали для доповіді на конгресі Європейського товариства анестезіології та інтенсивної терапії.

“Це найпрестижніший захід в галузі анестезіології, що об’єднав науковців з понад 100 країн світу. Усього – 4100 учасників. У програмі були лекції провідних вчених, дебати, майстер-класи та практичні воркшопи від фахівців”, – розповіла “Галці” Марта Гриньовська.

Франківська науковиця представила доповідь у секції “Периопераційна медицина” на тему “Аналітика інтраопераційної гемодинаміки в абдомінальній хірургії”.

Свою доповідь Марта Гриньовська присвятила колегам-медикам, які сьогодні знаходяться на передовій:

“Радість і гордість від того, що українська наука може бути представлена на одному рівні з європейськими проєктами трохи затьмарена тим фактом, що деякі колеги позбавлені такої можливості, бо саме зараз знаходяться на передовій, де рятують життя українським воїнам та цивільним. Бути тут – це привілей і це шалено мотивує викладатися на всі сто відсотків”.

Доповідь франківки викликала зацікавлення з боку наукової анестезіологічної спільноти. Обговорення у форматі запитань та відповідей від жюрі та аудиторії тривало 25 хв замість запланованих 5 хв. 

Ознайомитись з науковим доробком можна вже у червневому випуску журналу EJA (European Journal of Anaesthesia).

Після виступу доповідачі були запрошені на гала-вечерю у старовинній бібліотеці королівського коледжу лікарів Royal College of Physicians and Surgeons, який був заснований у 1599 році.

“Знаковою подією цьогорічного конгресу стало підписання Асоціації Анестезіологів України Гельсінської декларації безпеки в анестезіології, що є великим кроком для лікарів та галузі загалом. Також на конресі презентували оновлені гайдлайни інтраопераційної зупинки серця”, – додала Марта Гриньовська.