Франківка відсудила три мільйони гривень у центральної клінічної лікарні за лікарське недбальство

Автор: Андрій Макітра

02 Nov, 2023 12:50

Поділитись публікацією
Франківка відсудила три мільйони гривень у центральної клінічної лікарні за лікарське недбальство

Івано-Франківський міський суд задовільнив позов на відшкодування Центральною міською клінічною лікарнею понад 3 мільйони гривень для франківки Олександри Клюби. Суд визнав, що три роки тому жінка постраждала від недбалості лікарів медзакладу.

Через це у неї досі залишаються серйозні проблеми зі здоров’ям. Деякі з них потребують пожиттєвого лікування та реабілітації.

Про це у коментарі Галці розповіла Олександра Клюба.

Три роки тому франківка Олександра Клюба лікувала гайморит в Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні. Тоді їй зробили процедуру трепанопункції. Після неї процедури жінка відчула не полегшення, а погіршення власного здоров’я. І потрапила на обстеження та лікування вже в обласну клінічну лікарню. Там жінка зрозуміла, що ускладнення виникли через недбалість лікарів у ЦМКЛ. Через проблеми зі здоров’ям вона отримала другу групу інвалідності (загальне захворювання).

Франківка вирішила подати позов у суд на відшкодування наслідків погіршення самопочуття  і компенсацію моральної шкоди – на загальну суму у 8 мільйонів гривень. Суд частково задовільнив цей позов – вона, якщо рішення не оскаржать в апеляційних інстанціях, має отримати 3 101 509, 56 гривень.

За словами Олександри, після лікування в ЦМКЛ у неї почалися незворотні процеси у мозку.

“Зараз у мене велика кіста, яка неоперабельна для України взагалі. Раніше у нас була сума позову 8 мільйонів гривень. Чому саме така сума? Тому що доба проходження стаціонару в Ізраїлі коштувала 11 000 доларів. А сама операція вартувала б десь 80 000.

Сума обґрунтована тим, що я повністю втратила працездатність. Тобто я не можу працювати, тому що у мене нечутлива сторона тіла. Також вимагали частину коштів на подальшу реабілітацію”, – розповіла Олександра редакції “Галки”.

Франківка каже, що її пожиттєве лікування наслідків процедури коштує 6 000 гривень на тиждень.

“Я розумію, що ця сума у рішенні суду не покриває взагалі мої витрати. Тому що я мушу жити. Я молода, мені тільки 32 роки. А наслідки в мене такі, щоб ви розуміли, що мене оперувати наразі відмовились всі лікарі”, – розповіла франківка.

Олександра розповідає, що в неї унікальний випадок ускладнення, і його оперувати безкоштовно ніхто не буде.

“Я не проходжу по жодній волонтерській програмі. Ми зверталися у різні організації. Я проходила реабілітацію у Польщі своїм коштом. Тоді у мене почалась ще й серцева недостатність, і я частково втратила зір”, – зазначила франківка.

Також Олександра додала, що рік тому їй було потрібне лікування у центрі нейрохірургії в Києві. Жінка звернулася у міську раду про допомогу. Франківці виділили 50 000 гривень.

“Я збори не оголошувала в інтернеті. Адже, вважаю, що є винна особа у ЦМКЛ, яка має бути покарана і нести відповідальність за всі наслідки”, – каже жінка.

У ЦМКЛ редакції Галки повідомили, що рішення суду про відшкодування школи Олександрі Клюби наразі не будуть коментувати, оскільки планують подавати апеляцію та оскаржувати рішення.

В апеляційному суді Івано-Франківської області Галці повідомили, що наразі апеляції від ЦМКЛ не надходило.

Читайте також: Серію унікальних операцій на серці провели у Франківську (ФОТО)