Франківка виконала присід з рекордною вагою на чемпіонаті України з паверліфтингу (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

01 Тра, 2021 11:40

З 22 по 28 квітня у місті Маріуполь Донецької області проходив чемпіонат України з паверліфтингу серед всіх вікових груп.

Серед жінок вагової категорії до 52 кг вже вкотре між собою змагались чинна чемпіонка Європи з Івано-Франківська, багаторазова призерка чемпіонатів світу, Заслужений майстер спорту Дерев‘янко Анастасія та призерка чемпіонату світу, неодноразова чемпіонка світової першості серед юніорок, чемпіонка України минулого року, майстер спорту міжнародного класу з Кам’янця-Подільського Шлопко Тетяна.

Перемогу цього разу здобула Анастасія. Підкоривши у присіданні рекорд України 195,5 кг, Дерев’янко відірвалась від суперниці на 18 кг. У жимі – 120 кг в активі Тетяни та 115 кг в Анастасії. Але тяга являється коронною вправою новоспеченої рекордсменки у присіданні, і Дерев‘янко впевнено та легко фіксує 185 кг та стає чемпіонкою з сумою триборства 495,5 кг. Тренер С.В. Федоренко.

Серед чоловіків у категорії до 66 кг переможцем став Олійник Василь з Коломиї. 640 кг в активі чемпіона. Тренери: В.П. Грицко, М.М. Чабан, інформує “Галка” з посиланням на Національну Федерацію Пауерліфтингу України IPF.

У найважчій ваговій категорії, понад 120 кг, у боротьбі за “золото” національного чемпіонату знову зійшлись чемпіони світу серед юніорів Андрій Шевченко з Краматорська та представник Коломиї Віктор Голіней. 445 у присіданні в активі Віктора проти 435 в Андрія. У жимі ж лідер змінився і 340 проти 330 кг відповідно. Отже, рівні суми суперників після двох вправ. Але в тязі не було рівних Віктору Голінею і 355 кг результат чемпіона України у надважкій ваговій категорії та сума триборства 1127,5 кг.

У командному заліку перше місце завоювала збірна Донецької області, друге Івано-Франківської, а третє – Луганської.