Франківка за понад 100 тисяч партнерських доларів вирушає на Еверест за рекордами (ФОТО)

08 Кві, 2021 12:38

Поділитись публікацією
Франківка за понад 100 тисяч партнерських доларів вирушає на Еверест за рекордами (ФОТО)

Франківська альпіністка й вчителька географії ліцею №13 Христина Мохнацька планує підкорити Еверест – найвищу вершину Землі.

Читайте також: Прапор Івано-Франківська "побував" на 7 вершинах світу (ФОТО)

Про це 8 квітня розповіла Мохнацька у стінах Університету Короля Данила.

Мандрівка стартує вже у суботу, 10 квітня. Виліт з Борисполя до Кувейту, а звідти – в Катманду. Там Христину Мохнацьку та ще сім учасників сходження зустрінуть непальські гіди, пише “Галка”.

«До складу команди входять семеро чоловіків з різних куточків світу і я», – ділиться Мохнацька.

Як додає мандрівниця, під час сходження планує поставити декілька рекордів, зокрема, провести лекцію для франківських студентів з найвищого у світі льодовика Хумбу, а також піднятися на Еверест без кисневої маски.

«Хочу показати, на що здатний організм людини. Якщо все вдасться, буду першою українкою, першою європейкою й п‘ятою жінкою у світі, яка зійшла на Еверест без кисневої маски», – пояснює Мохнацька.

Христина додає, що з групи на такий ризик йде лише вона. Альпіністка ділиться, що везтиме з собою близько 100 кілограмів одягу, спорядження та їжі.

«Одна тільки аптечка важить п‘ять кілограм. Ще стільки ж сало й мед», – каже Мохнацька.

Підготовка до подорожі тривала шість місяців.

«Щодня в п‘ятій ранку прокидалася. Якщо не йшла в гори то бігала. Долала до 40 кілометрів на день. Також моржувала, ходила на масажі, в спортзал», – розповідає про підготовку Мохнацька.

Що стосується грошей, поїздка станом на зараз вартує 114 тисяч доларів. Збір коштів тривав близько 3 місяці. Серед основних спонсорів «Прикарпаттяобленерго», компанія «Благо» та Університет Короля Данила.

Мохнацька додає – тільки послуги гіда вартують понад 30 тисяч доларів. А ще в Непалі вона планує зустрітися з Дмитром Комаровим, щоб зняти з ним спільний проєкт.

Теги: