Франківщина – лідер з відновлення будівництва під час війни (ФОТО)

Автор: Зелінська Таня

28 Jul, 2022 11:44

Франківщина – лідер з відновлення будівництва під час війни (ФОТО)

28 липня Асоціація фахівців з нерухомості (рієлторів) України (АФНУ) за підтримки Конфедерації будівельників України (КБУ) проводять відкриту пресконференцію «Ринок новобудов в Україні та Івано-Франківську. Стан. Тенденції. Перспективи».

Читайте також: БК Вертикаль та Асоціація фахівців з нерухомості в Івано-Франківську офіційно розпочали співпрацю

Президент Асоціації фахівців з нерухомості України Юрій Піта розповів, що не багато забудовників під час війни зупинили свою роботу, завершують будівництво поточних об’єктів, як в центральних районах, так і на заході.

«Вони не хочуть втратити своє обличчя, тому продовжують свою роботу, будівництво. Зараз нові норми будівництва, тому проєктанти беруть досвід інших країн, вартість робіт звичайно збільшується, але безпека понад усе», – додає Піта.

За словами Віктора Фурдіяки голови Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України, за останні два місяці зріс попиту на первинну нерухомість.

«Люди вірять у хорошу перспективу, завершення всієї цієї ситуації. Обирають оптимальні планування, які дозволяють оперативно вирішити житлові питання – без розкоші. Люди більше звертають увагу на поверховість, наявність бомбосховища».

Ціни на первинну нерухомість зараз зросли у районні 15%, а попит на нерухомість відновився на 50%, інформує «Галка».

«Чи купляють більше місцеві, чи переселенці? Виходить десь навпіл, не бачимо переваги якоїсь категорії – 50% місцеві та 50% нове населення міста», – додає Фурдіяка.

Заступник міського голови Микола Вітенко поділився, що зараз є перспективи для розвитку міста, але змінюється і законодавство.

«На цьому заході бізнес зможе отримати вичерпну інформацію про нові норми закону. Темпи будівництва у нас з кінця червня суттєво зросли», – додає Вітенко.

Член Ради директорів КБУ, Представник КБУ в Івано-Франківській області, директорка БК Вертикаль Ірина Орловська додає, що війна змусила призупинити будівельну діяльність, але зараз в Івано-Франківській області робота відновилася на 70%.

«Прикарпаття – один з лідируючих регіонів по відновленню будівництва», – наголошує Орловська.


Теги:
Микола Вітенко
Віктор Фурдіяка
Юрій Піта
Ірина Орловська