Франківщина невдовзі отримає безкоштовний препарат для хворих з раком крові

Автор: Зелінська Таня

31 Лип, 2019 15:10

Франківщина невдовзі отримає безкоштовний препарат для хворих з раком крові

Понад чотири тисячі флаконів препарату з діючою речовиною аспарагіназа німецького виробництва невдовзі будуть доступні в регіонах. Їх закуплено за кошти державного бюджету.

Читайте також: Як боротися з панічними атаками - поради Супрун

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Препарат використовують для лікування дорослих та дітей з раком крові. Ліків достатньо, щоб забезпечити майже всю заявлену потребу. З наказом про розподіл ліків можна ознайомитися тут: https://bit.ly/2McomWZhttps://bit.ly/2K5Q6tG

Ці ліки мають значно вищу ефективність, ніж ті, які закуповувалися раніше. У майже 92% випадках лікування рекомбінантною аспарагіназою настає ремісія, а вживання препарату протягом 2 років знижує ймовірність виникнення рецидиву до 98%.

Крім цього, ефективність та безпечність застосування аспарагінази у дітей підтверджено клінічними дослідженнями. Препарат схвалений та зареєстрований Комітетом з застосування лікарських засобів Європейського агентства з лікарських засобів (The European Medicines Agency’s Committee for Medicinal Products for Human Use).

“З переходом на прозорі міжнародні закупівлі, нам вдається щороку купувати більше якісних ліків для пацієнтів. За цей час в Україні з’явилося 76 нових препаратів — вони зареєстровані й доступні для громадян. До прикладу, 90% препаратів за напрямком дорослої онкології сьогодні закуповують дешевше, ніж 2014 року”, – пише Супрун.

Кожен пацієнт може перевірити наявність ліків у своєму регіоні. Медичні заклади повинні розміщувати інформацію про наявність ліків, які закуплено державним коштом. Зокрема й про розподіл ліків у кожній конкретній області.

За цим посиланням є таблиця з сайтами у кожному регіоні, де можна переглядати інформацію про наявність ліків.

Якщо призначені вам ліки є у програмі, але в лікарні немає інформації про них, то потрібно:

▪ Написати запит про доступ до публічної інформації на ім`я головного лікаря щодо наявності певного медичного препарату

▪ Звернутися до управління охорони здоров’я у вашому регіоні. Їхні контакти можна знайти тут: http://bit.ly/2GPqBwb

Щороку можемо забезпечити все більше пацієнтів життєво важливими ліками, а це означає, що ми на правильному шляху. Будемо продовжувати вдосконалювати механізм закупівель, щоби кожен мав можливість отримати потрібне лікування.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry