Франківщина в трійці лідерів по захворюванню на кір

Автор: Зелінська Таня

14 Лис, 2018 07:17

Франківщина в трійці лідерів по захворюванню на кір

Сьогодні, 13 листопада, в обласній дитячій клінічній лікарні відбулася прес-конференція щодо ситуації по кору та вакцинації на Прикарпатті.

Читайте також: 1056 мешканців Прикарпаття цьогоріч захворіли на кір

На запитання журналістів відповідали спеціаліст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з організації педіатричної допомоги Лариса Підвербецька та експерт з дитячої імунології Галина Бенько.

За даними Центру громадського здоров’я України, від початку року зареєстровано 36 455 осіб, які захворіли на кір – 14 111 дорослих та 22 344 дитини, інформує “Галка” з посиланням на ОДА.

«Щодо Івано-Франківської області, то вона знаходиться в трійці лідерів за кількістю захворілих, – зазначає Лариса Підвербецька. – Станом на 9 листопада на Прикарпатті зареєстровано 3816 звернень з підозрою на кір. З них – 2796 дітей віком до 17 років. Госпіталізовано 2625 осіб, в тому числі 9 пацієнтів перебували у відділенні інтенсивної терапії. Серед вагітних зареєстровано чотири випадки кору. Вроджених випадків кору в нашій області немає. Найбільше випадків захворювання спостерігається в Івано-Франківську, Надвірнянському та Рожнятівському районі».

Спеціаліст також зазначила, що для цієї недуги характерна наявність спалахів – від трьох і більше випадків, які пов’язані між собою епідемічно і мають спільне джерело передачі. Тому в області реєструється й кількість спалахів, яких на сьогодні нараховується 37 випадків. У спалахах захворіло 564 особи, в тому числі 480 дітей до 15 років.

Своєю чергою Галина Бенько говорила про важливість вакцинації від кору. Експерт з дитячої імунології зазначила, що для комфорту в державі щодо інфекційної захворюваності має бути вакциновано 95% дорослого і дитячого населення.

За словами фахівця, для того, щоб захистити себе від кору, потрібно отримати два щеплення. Перша імунізація робиться в рік, друга проводиться в 6 років. На сьогоднішній день вакцини від кору виробництва Бельгії «Пріорікс» є достатньо не тільки на рівні Івано-Франківської області, а й держави. Експерт також додала, що область забезпечена у повному об’ємі й іншими вакцинами, зокрема, для проведення вакцинації від гепатиту, туберкульозу, поліомієліту, гемофільної інфекції тощо.

Зазначимо, на 1 листопада в закладах охорони здоров’я Прикарпаття знаходиться 11 842 дози вакцини КПК.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry