Франківщина, Закарпаття та румунський Марамуреш взялися створювати “Карпатський культурний шлях”
29 Лип, 2021 17:40
Відбулося перше засідання зустрічі партнерів проєкту «Карпатський культурний шлях».
З липня 2021 року розпочалася реалізація проєкту «Карпатський культурний шлях» в Івано-Франківській області, Закарпатській області (Україна) та повіті Марамуреш (Румунія). Метою проєкту є сприяння збереженню та промоції культурно-історичної спадщини Карпатського Єврорегіону шляхом створення та просування Карпатського культурного шляху як інтегрованого туристичного продукту культурної спадщини в прикордонних регіонах України та Румунії.
Проєкт впроваджується громадською організацією «Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини (АЕРІФ)» в партнерстві з Центром розвитку малого та середнього бізнесу Марамуреського повіту (Румунія) та Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу (Україна) в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 (www.huskroua-cbc.net).
27 липня 2021 року відбулася зустріч партнерів проєкту«Карпатський культурний шлях». Під час засідання обговорили впровадження проєкту в першому році, його основні завдання та заходи. Особливу увагу приділили підготовці та організації проведення Наглядової ради проєкту, здійсненню аналітичного дослідження та соціологічного опитування, формуванню бази даних, створенню Карпатського культурного шляху.
Інформація про проєкт «Карпатський культурний шлях»
Проєкт «Карпатський культурний шлях» впроваджується громадською організацією «Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини (АЕРІФ)» в партнерстві з Центром розвитку малого та середнього бізнесу Марамуреського повіту (Румунія) та Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу (Україна) в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 (https://huskroua-cbc.eu/). Проєкт співфінансується Європейським Союзом.
Загальна мета проєкту – підтримка валоризації культурно-історичної спадщини в Карпатському єврорегіоні шляхом розвитку та просування Карпатського культурного шляху як інтегрованого туристичного продукту культурної спадщини в транскордонних регіонах Румунії та України.
Цільові завдання проєкту:
- Створити інтегрований туристичний продукт культурної спадщини «Карпатський культурний шлях», який поєднає об’єкти історичної та культурної спадщини з іншими атракціями та пов’язаними з ними супутніми послугами.
- Вдосконалити навички та обізнаність представників культурного туризму за допомогою навчальної програми.
- Просувати інтегрований туристичний продукт культурної спадщини “Карпатський культурний шлях” на регіональних та міжнародних ринках шляхом розробки промоційних матеріалів, спільних джерел інформації в Інтернеті та мобільного додатку.
Тривалість проєкту: 24 місяці.
Загальний бюджет проєкту:366 746,66 євро, у тому числі внесок Європейського Союзу – 330 088,18 євро.
Цільова територія: Україна (Івано-Франківська область, Закарпатська область); Румунія (повіт Марамуреш).
Цільові групи проєкту: історико-культурні об’єкти; туристичні компанії та надавачі туристичних послуг;органи державної влади та місцевого самоврядування; науковці; відповідні інститути громадянського суспільства.
Очікувані результати:
Кількісні результати: 1 Наглядова рада; 4 засідання Наглядової ради; 2 конференції (60 учасників); 2 експертні групи проекту; 8 засідань експертної групи; 2 круглих столи (40 учасників); 1 аналітичне дослідження (українське, румунське, інтегроване); 1 соціологічне опитування (українське, румунське, інтегроване); 1 база даних; 1 інтегрований туристичний продукт культурної спадщини «Карпатський культурний шлях», 20 цифрових туристичних інформаційних пунктів та 20 туристичних інформаційних стендів, 1 мережа (50 членів); 4 навчальні модулі, 1 семінар (40 учасників), 1 навчальний тур (19 учасників); 1 тримовний каталог; 1 тримовна промоційна брошура; 1 тримовна карта; 1 веб-сайт, 1 мобільний додаток.
Якісні результати: промоція історико-культурної спадщини в поєднанні з функціями туризму; налагодження активної транскордонної співпраці між українськими та румунськими інституціями з метою розвитку та просування інтегрованого туристичного продукту культурної спадщини «Карпатський культурний шлях»; сприяння збереженню та популяризації місцевої історико-культурної спадщини на міжрегіональному та міжнародному рівнях; створення сприятливого середовища для подальшої реалізації спільних українсько-румунських проектів, програм та заходів; підвищення рівня залучення історичних та культурних об’єктів до культурного шляху; підвищення обізнаності, компетентності, знань, навичок та досвіду з розвитку культурного шляху серед представників історико-культурних об’єктів, туристичних компаній, органів державного та місцевого самоврядування, малих та середніх підприємств, громадських організацій через навчальні програми; покращення доступу до інформації та використання сучасних засобів поширення інформації про культурний туризм; встановлення активної транскордонної співпраці між різними цільовими групами по обидва боки кордону; підвищення привабливості та покращення іміджу Карпатського регіону як транскордонної туристичної дестинації; збільшення кількості відвідувачів та туристів в регіоні.