“Франківськ 2023 року в сотні разів інклюзивніший, ніж десять років тому”, — Смушак

Автор: Жанна Головенко

18 Вер, 2023 12:41

Поділитись публікацією
“Франківськ 2023 року в сотні разів інклюзивніший, ніж десять років тому”, — Смушак

Доступність міського простору важлива, оскільки інклюзивність інфраструктури полегшує життя людям з інвалідністю, військовим, вагітним, мамам з колясками, пенсіонерам і дітям.  

Про це 18 вересня під час брифінгу в міській раді наголосив директор Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Івано-Франківської міської ради Михайло Смушак, пише Галка.

За словами Смушака, інклюзивність — це насамперед універсальний дизайн середовища. Це означає, що середовище — чи то дорога, чи то сквер, чи то автобус, чи вхід у будівлю — має бути однаково доступним для всіх.

“Івано-Франківськ у 2023 році є точно доступнішим за Івано-Франківськ 2022 року. А Івано-Франківськ 2023 року є в сотні разів доступнішим за той Івано-Франківськ, який був ще десять років тому”, — зауважив заступник мера. 

Він додав, що за 2023 рік вони влаштували сотні понижень і планують облаштувати ще 78: 

“Ми підрахували на одному тротуарі, який ми робили на вулиці Бельведерській, там ми виправили близько 37 понижень. А якщо додати всі тротуари, які були зроблені у місті Івано-Франківськ в цьому році, то це точно буде кілька сотень. Точкових, де ми просто робимо пониження на певній ділянці, таких ми реалізували 15. І загалом, ми плануємо реалізувати 78 об’єктів. Це власне те, що ми запланували на 2023 рік. Але якщо ми не встигнемо зробити у цьому році, ми це будемо продовжувати до завершення і будуть нові об’єкти з’являтися”, — зазначив заступник мера. 

Зокрема цьогоріч ремонт провели на:

  • вулиці Симоненка (піднятий перехід);
  • вулиці Стуса (доріжка до ліцею №10);
  • вулиці Василіянок (від Галицької до с. Мудрого);
  • вулиці Бельведерській (від л. Гузара до пд. Бульвару). 
  • вулиці Коновальця (в районі ТЦ “ВЕЛМАРТ”) 

Наразі ремонти проводяться на: 

  • перехресті Івасюка-Надрічна-Вивчинецька (облаштовують однорівневі тротуари);
  • вулиці Береговій (тротуари, асфальтування, формування кільця);
  • Північний Бульвар (ремонт тротуару);
  • вулиці Довгій (ремонт тротуару). 

Крім цього, Михайло Смушак підкреслив, що найбільший поступ у сенсі інклюзивності місто має з громадським транспортом, оскільки у 2013 році тільки 2% громадського транспорту був доступним для маломобільних людей: 

“Я б навіть сказав, що ці Богдани, які нібито доступні, там така собі доступність. Зараз ми маємо 90% доступного громадського транспорту. Це насправді дуже великий прорив. А якщо брати загальний відсоток всього транспорту, разом з приватним, це є 70%” 

 

Читайте також: “Є питання до цієї схеми руху”, – Смушак про двосторонній рух на Шевченка (ФОТО)