Франківськ не продовжить оренду центрального ринку “Торговому сервісу”: рішення міськради

Автор: Турій Роман

03 Dec, 2022 19:50

Поділитись публікацією
Франківськ не продовжить оренду центрального ринку “Торговому сервісу”: рішення міськради

Депутати Івано-Франківської міської ради другого грудня більшістю голосів підтримали проєкт рішення про припинення договору оренди приміщень центрального ринку на вулиці Дністровській, 5.  Від 2012 до кінця 2022 року його орендує підприємство “Торговий сервіс”.

Про це Галці повідомили у мерії та кілька депутатів міської ради. 

У рішенні йдеться, аби мерія відмовила “Торговому сервісу” в продовженні оренди 14, 167 тис квадратних метрів в цоколі та на першому поверсі будівлі на Дністровській,5, і припинила її з 31 грудня 2022 року. Причиною зафіксована “необхідність використання об’єкта оренди для власних потреб балансоутримувача – комунального підприємства “Муніципальні ринки“”.

Депутати уповноважили мера Руслана Марцінківа та\або його профільного заступника Миколу Вітенка вчинити необхідні дії, аби припинити оренду, підписати акти прийому-передачі майна від орендаря орендодавцю тощо.

Нагадаємо, на початку 2021 року в Івано-Франківську створили комунальне підприємство “Муніципальні ринки”.

Мер міста Руслан Марцінків тоді заявив, що основна мета створення підприємства – повернути під контроль мерії зданого в оренду центрального ринку на Дністровській, 5, пише “Галка”. 

“Це наша спроба повернути ринок у комунальну власність. Я не кажу, що все буде гладко, але попробувати треба. Бо продуктовий ринок має бути продуктовим ринком”, – сказав Марцінків.

Перед цим понад рік тривав силовий конфлікт за контроль над ринком між власником “Торгового сервісу” Ігорем Халамендою та рейдерами.  З часом “Торговий сервіс” повернув контроль над приміщеннями ринку, але з засновників ім’я Халаменди зникло. 

Через борги зі сплати за оренду, котрі виникли в час рейдерського конфлікту, місто намагалося достроково повернути контроль над ринком, але програло цю справу в суді.  

До слова, за останні роки влада Івано-Франківська дозволила “Торговому сервісу” оббудувати комунальний ринок торговими приміщеннями. Нові будівлі у приватній власності “Торгового сервісу” і повністю закрили самий центральний ринок, який орендує підприємство.

Читайте також: 60 новонароджених франківців отримають від міста виплати на 1,3 млн грн: як подати заяви