Франківськ стає більш доступним для людей з інвалідністю, – Марцінків (ФОТО)
29 Сер, 2018 21:07
Про це на своєму офіційному сайти написав міський голова Руслан Марцінків.
Читайте також: У мерії поки не чіпатимуть чиновника, який п'яним влаштував ДТП у Франківську
Відправною точкою активної реалізації програми доступності в Івано-Франківську стала акція «Чиновник у візку». Після неї мер особисто ініціював збільшення фінансування програми до одного мільйона гривень в 2016 році, інформує “Галка”.
«Про яке європейське місто могло йтись, коли у нас навіть в центрі не було елементарних пандусів. До акції я не усвідомлював рівень проблеми. Коли сів у візок, скажу чесно, пересуватись було важко. Часто доводилось просто вставати і везти його в руках. Але люди з інвалідністю так зробити не можуть! Варто розуміти, що наздогнати за кілька років те, до чого цивілізований світ йшов десятиліттями, – неможливо. Ми почали з найважливішого. Але головне – це змінити бачення, яким має бути місто комфортним для життя. Воно має бути комфортним для усіх!» – зауважив Руслан Марцінків.
Тоді департамент житлової, комунальної політики та благоустрою спільно з громадською організацією, яка захищає інтереси людей з обмеженими фізичними можливостями, розробив перелік об’єктів першої необхідності. Сюди увійшло 45 об’єктів інфраструктури, що розташовані переважно в середмісті або на шляху насиченого трафіку. Це стосувалось підняття або пониження тротуарів, пішохідних переходів, встановлення тактильної плитки та інше.
Також, на різних вулицях Франківська встановили понад 80 світлофорів зі звуковим сповіщенням. Під час оновлення рухомого складу роблять акцент саме на тролейбуси і автобуси, які пристосовані для людей з особливими потребами. Саме такими є 17 новозакуплених тролейбусів та шість автобусів. Аналогічно доступними будуть 29 тролейбусів та 24 автобуси, на які місто чекає.
Цього року в Івано-Франківську на вулиці Грушевського встановили першу модульну громадську вбиральню, яка крім усього пристосована для людей з особливими потребами.
Крім того, доступнішими стають і лікувальні заклади. Центральна міська клінічна лікарня підписала угоду про співпрацю з ПРООН у межах проекту «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні». Нещодавно проект лікарні став переможцем гранту і отримав 150 тисяч гривень на реалізацію заходів доступності для маломобільних категорій населення. Вони передбачають запровадження універсального дизайну, настільки зручного, наскільки це можливо для людей з інвалідністю. А в поліклініці №5, що на Привокзальній, встановили ліфт для маломобільних груп.
Важливою подією для міста стало створення додатку «Friendly IF». Його розробив франківець Ігор Романчук. За допомогою кольорових індикаторів позначено рівень доступності закладу чи споруди. Зелений – доступна, жовтий – є пандус, але незручний, червоний – неможливо потрапити у будівлю без допомоги.
Аби пандус з’явився і в вашому під’їзді, варто лишень звернутись до профільного департаменту чи Муніципальної інвестиційної управляючої компанії, і пандус облаштують коштом міського бюджету.