Франківськ вже колядує: як на першій франківській парафії УГКЦ 25 грудня Різдво зустріли (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

25 Dec, 2020 13:49

Поділитись публікацією
Франківськ вже колядує: як на першій франківській парафії УГКЦ 25 грудня Різдво зустріли (ФОТО, ВІДЕО)

25 грудя 2020 року у храмі Найсвятішого Серця Христа Чоловіколюбця УГКЦ, що на вулиці Ленкавського в Івано-Франківську, відсвяткували Різдво Христове.

Читайте також: Облрада може скасувати рішення про закриття Долинського дитбудинку "Теплий дім"

Це – перша парафія УГКЦ в Івано-Франківській області, котра вирішила відзначати одне з найвеличніших християнських свят за григоріанським календарем, як і більшість вірян світу.

“Сьогодні ми відновили ініціативу, яку ще 105 тому у Станиславові розпочав наш блаженний священомученик, владика, єпископ УГКЦ Григорій Хомишин. Пів року наша єпархія вже жила за новим календарем. Владика розпочав цю реформу від свята Благовіщення, і зробив дуже мудро, бо в цей день Марія від Духа Святого зачала в лоні дитятко. 25 березня Благовіщення, а рівно через 9 місяців, 25 грудня – Різдво. Дуже просимо Бога, щоб нарешті наші владики, церковна влада, УГКЦ І ПЦУ зробили цей рішучий і давно очікуваний крок – аби почали святкувати наш церковний рік за новим, григоріанським календарем, як це робить ввесь християнський світ”, – звернувся до присутніх отець Ігор Пелехатий та передав вітання від Папи Римського Франциска.

Цього дня у храм прийшли близько сотні вірян. Урочиста літургія завершилася колядками, які виконували разом з провідною солісткою ансамблю “Гуцулія” Людмилою Кіндрат, інформує”Галка”.

Присутні віряни кажуть, що нині направду відчули дух Різдва. Багато з них святкуватимуть Різдво нині, як і сьомого січня наступного року.

“Звичайно, відчула сьогодні дух Різдва. Єднаємося з цілим світом. Вчора дивилися проповідь нашого Папи Римського. Це радісно на душі. Тому будемо святкувати і нині, і 7 січня, як Бог дасть дочекати”, – каже Анна Васуля.

“Хоч погода не різдвяна, але відчуття свята в церкві є, і це нормально 25 грудня відзначати Різдво. Будемо і сьмого січня святкувати, головне – не хворіти”, – каже пані Марія.

“Це правильно бути з цілим світом. Адже 75% християн святкують Різдво саме нині. Думаю, нам треба долучатися, і ПЦУ, треба йти ногою з часом. Думаю, українці будуть святкувати в майбутньому саме 25 грудня, а 6 і 7 січня буде так, як зараз Старий Новий Рік, теж ще наше покоління і діти будуть пам’ятати”, – вважає Сергій Палійчук.

До слова, у храмі Найсвятішого Серця Христа Чоловіколюбця УГКЦ також святкуватимуть Різдво 7 січня.