Франківськ – єдине місто України, яке долучається до Європейського тижня проти расизму

Автор: Борис Марія

12 Бер, 2016 22:01

Поділитись публікацією
Франківськ – єдине місто України, яке долучається до Європейського тижня проти расизму

В 2016 році Івано-Франківськ став єдиним містом в Україні, яке 12- 21 березня офіційно долучається до Європейського тижня проти расизму (European Action Week Against Racism), ініційованого міжнародною мережею UNITED.

За даними правозахисників та лідерів культурних товариств на заході країні почастішали випадки побиття і пограбування представників видимих меншин – людей іншої релігії та іншого кольору шкіри (перш за все іноземних студентів). Завдяки участі Івано-Франківська у Європейському тижні дій проти расизму, правозахисні організації та міжнародні інституції спостерігатимуть за заходами, які заплановані у нашому місті, та розповідатимуть про події на загальноєвропейському ресурсі weekagainstracism.eu для всієї Європи.

Організаторами Тижня проти расизму на Прикарпатті виступають організація з підтримки іноземних студентів в Україні «EL&OL», Літературне угруповання «СТАН» та громадська організація «Антикорупційна Платформа». Задля отримання стійких результатів та розбудови України, як демократичної держави, в якій шануються європейські цінності та права людини, організатори планують проведення інтерактивних освітніх та культурних заходів з залученням школярів, студентів, спортсменів, журналістів, поліцейських, громадських активістів та діячів культури.

«…Я не знаю жодного міста в світі або ж країни, яка має успіх у різних сферах – від економічного до культурно-мистецького розвитку, де б не було полікультурності та терпимості між різними середовищами. Більше того, історія нас вже навчила, що утиски плюралізму чи то думок, чи культур ніколи не мали успіху, окрім як величезних злочинів перед історією людства…»

(Максим Кицюк – громадський активіст, розслідувач мережі OCCRP та Антикорупційної Платформи).

«…Багатокультурність – це добре для кожного міста. Люди привозять із собою культуру та цікаві традиції. Залишають щось своє… Я завжди була ЗА культурний обмін. Наша бібліотека підтримувала багато таких проектів…»

(Людмила Бабій, директор Обласної Універсальної Наукової Бібліотеки Івано-Франківська).

В рамках Тижня проти расизму на Прикарпатті відбудуться:

14 березня о 16:00 – «Розмовний клуб Сила Різноманіття» з учнями та вчителями загальноосвітніх шкіл, які володіють англійською мовою (Центр Патріотичного Виховання);

14-15 березня – тренінг «Активні Громадяни: відстоюючи європейську ідентичність» за методикою Британської Ради для студентів кафедри журналістики та активних міста (Прикарпатський Університет, факультет Філології);

16 березня – діалоговий захід у форматі «Жива Бібліотека» для учнів греко-католицької школи при церкві Св. Параскеви;

18 березня – тренінг з елементами «Живої бібліотеки» для патрульних поліцейських;

19 березня – дружній турнір «Футбол Проти Расизму» за участі футбольних команд місцевої молоді та іноземних студентів, що навчаються у Франківських ВНЗ;

21 березня – круглий стіл «Сила Розмаїття. Європейські цінності та права людини в Івано-Франківську» з залученням громадських діячів, представників культурних та релігійних громад, освітян та представників органів місцевого самоврядування. (Обласна Універсальна Наукова Бібліотека ім. І.Франка).

Для участі у заходах до Тижня проти расизму на Прикарпатті всім бажаючим потрібно заповнити реєстраційну форму: http://goo.gl/forms/ySUUbktQKR.