Франківськ згадав епохальну для країни подію – День соборності (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

22 Jan, 2015 13:44

Поділитись публікацією
Франківськ згадав епохальну для країни подію – День соборності (ФОТО)

У місті з нагоди 96-річниці проголошення Акту воз’єднання ЗУНР та УНР відбувся марш та урочисте віче.

Представники міської та обласної влади, політичних сил, громадські активісти та всі небайдужі мешканці пройшли від адміністративної будівлі до споруди суду. Там поклали квіти до пам’ятника діячам ЗУНР.

На віче вшанували Героя України Олексу Гірника,  а також перших жертв на Майдані – Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Юрія Вербицького, Романа Сеника.

У промовах тих, хто виступав на віче, наголошувалося на подібності подій 20-тих років минулого століття і того, що відбувається в країні в наш час. Також вони говорили про те, що зараз українцям таки вдалося стати єдиними у боротьбі за українську незалежність.

“Саме у нашому місті був ухвалений закон про возз’єднання Західної та Наддніпрянської України. І потім 22 січня на Софійській площі у Києві було проголошено Акт злуки, – звернувся до присутніх секретар міської ради Микола Вітенко. – Кожного року ця подія справляє інше враження. Однак саме 2014 року наша нація стала найбільш єдиною”.

“Сьогодні Україна вшановує епохальну подію в житті нації. Був час, коли багато хто сумнівався у її надважливості. Але події 22 січня 2013 року і все, що сталося після того, по-іншому показує ставлення українців до возз’єднання   Дорогою ціною доводиться платити за проголошені 96 років тому прагнення до єдиної незалежної української держави”, – зауважив заступник голови обласної ради Олександр Левицький.

Фото Юрій Гриньків/ GALKA.IF.UA