Франківська Архієпархія УГКЦ заявила про розпалювання релігійної ворожнечі з боку УПЦ “московського патріархату”

Автор: Єва Жасминова

11 Jul, 2022 21:41

Поділитись публікацією
Франківська Архієпархія УГКЦ заявила про розпалювання релігійної ворожнечі з боку УПЦ “московського патріархату”

Заява Івано-Франківського Архієпархіального управління УГКЦ у зв’язку з розпалюванням релігійної ворожнечі на Прикарпатті з боку УПЦ (Московського патріархату)

Читайте також: Закрили ворота: у храмі на Довженка не дали провести першу Службу Божу за українську церкву (ФОТО, ВІДЕО)

Нагадаємо, храм, що по вулиці Довженка, нарешті перейшов до ПЦУ, – ОДА.

В суботу, 9 липня, офіційний веб-ресурс Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (Московського патріархату) опублікував нічим непідтверджене звинувачення про те, що в храмах УГКЦ Івано-Франківська буцімто закликають вірян захоплювати церкви Української Православної Церкви (Московського патріархату). 

У зв’язку з цим Івано-Франківське Архієпархіальне управління УГКЦ офіційно заявляє, що жоден наш священнослужитель не чинив вищезазначених закликів. Тому необґрунтовані звинувачення з боку УПЦ (Московського патріархату) розцінюємо як незрозумілий жест провокативного характеру. Через це вимагаємо негайного спростування недостовірної інформації, що приносить моральну шкоду УГКЦ та її вірним, як і всім українцям, які вже і без того сьогодні терплять жахливі наслідки від московської агресії.

У лихоліття війни, яку, як відомо, ганебно благословив Московський патріарх Кіріл, українським церквам не слід розпалювати міжконфесійну ворожнечу, а радше об’єднатися у молитві за мир та конкретній допомозі ЗСУ, внутрішньо переміщеним особам та всім потребуючим.

Відкрито заявляємо, що у випадку відсутності негайного спростування недостовірної інформації Івано-Франківське Архієпархіальне управління УГКЦ буде вимушене стати на захист своїх прав та звернутися до правоохоронних органів.

Читайте також: Наша церква є незалежною й автокефальною! – редакція Галки отримала лист від Івано-Франківської єпархії УПЦ

Читайте також: Священники храму на Довженка зібрали підписи парафіян проти переходу до ПЦУ