Франківська дитяча лікарня від лінії магазинів EVA отримала нове обладнання для лікування передчасно народжених немовлят (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

20 Лют, 2019 09:35

Франківська дитяча лікарня від лінії магазинів EVA отримала нове обладнання для лікування передчасно народжених немовлят (ФОТО)

19 лютого в Обласній дитячій клінічній лікарні Івано-Франківська місцевим лікарям та їхнім маленьким пацієнтам лінія магазинів EVA офіційно передала благодійну допомогу. Вони отримали два апарати фототерапії народжених і пульсоксиметр для вимірювання рівня кисню в крові.  

Читайте також: Народному артисту України Сергію Романюку відкриють пам'ятну дошку у Франківську

Нове медичне обладнання на суму 100 тисяч гривень закупила Лінія магазинів EVA в рамках постійно діючого проекту “Orange Days”, створеного для допомоги передчасно народженим малюкам України.

За статистикою щороку в країні раніше терміну народжуються до 10% дітей, і лише 85% з них виживають. Лікарі з усіх сил намагаються врятувати таких діток, але важливу роль відіграє і технічне оснащення. Тож, нові прилади дозволять збільшити можливості відділення для маловагових та недоношених дітей франківської ОДКЛ і допоможуть передчасно народженим малюкам вижити.

За словами заступниці головного лікаря ОДКЛ Лідії Матвіїв, сьогоднішня допомога для лікарні є надзвичайно важливою, а нові пристрої для фототерапії і пульсоксиметр – вкрай необхідними.

“Кожна десята дитина народжується передчасно, і вони є тими особливими пацієнтами, які вимагають особливих умов лікування. Нашому відділенню уже 27 років. Лікарі-неонатологи допомагають дітям, які народилися передчасно. Але важливою є технологічна база. У нас є схожі прилади, але вони працюють у цілодобовому режимі і швидко зношуються, тому ми раді будь-якій допомозі”, – каже лікарка.

Лідія Матвіїв розповідає, лампи для фототерапії призначені для лікування гіпербілірубінемії (або жовтяниці), а пульсоксиметр дозволяє виміряти рівень кисню в крові немовлят.

“Понад 60% дітей, які лікуються у відділенні, хворіють жовтяницею, а використання подібного обладнання скорочує терміни лікування та виходжування новонароджених, знижує відсоток ускладнень. Ще одна з поширених патологій у недоношених діток – це нестача кисню в крові. Постійно контролювати його рівень ми можемо завдяки пульсоксиметру. Нове обладнання дасть змогу оптимізувати надання допомоги малюкам.

Допомога новонародженим в Україні стає можливою завдяки національній програмі “Orange Days” від лінії магазинів EVA. Тричі на рік люди в усій країні купують в мережі товари з оранжевими цінниками, і тим самим долучаються до закупівлі спеціалізованого обладнання для медзакладів.

Олена Коваленко, фахівець зв’язків з громадськістю Лінії магазинів EVA, каже, що за час існування проекту компанії вдалося вже зібрати понад 1 мільйон 100 тисяч гривень та передати нові прилади 10 українським перинатальним центрам і дитячим лікарням по всій Україні.

“EVA є соціально відповідальною компанією, і ми відчули, що можемо реалізовувати такі глобальні проекти. Ми дізналися, що в критичному стані знаходяться відділення для передчасно народжених дітей, і тоді зародилася ідея проекту “Orange Days”. EVA співпрацює з благодійним фондом, який допомагає визначити лікарні, що потребують допомоги. Крім того, минулого року ми розширили соціальну діяльність і почали проводити освітні семінари з матерями новонароджених”, – розповідає Олена Коваленко.

Матір передчасно народжених двійнят Леся Баскова зауважує, що виходити таких діток – це виснажлива справа, яка потребує постійної уваги, але потрібно вірити в найкраще і довіряти своїм лікарям.

“Вірте у своїх дітей і лікарів! Це непростий час для всіх, але лікарі роблять все можливе для благополуччя ваших малят. Насправді треба докласти багато зусиль, щоб передчасно народжені дітки могли до трьох років “догнати” своїх однолітків. Без відповідної апаратури все було би набагато важче”, – додає Леся Баскова.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry