Франківська етнодизайнерка презентувала серію одягу з бойківськими мотивами (ФОТО)
09 Січ, 2024 13:12
Етнодизайнерка з Івано-Франківська Любов Чернікова презентувала нову серію одягу з орнаментами зі старовинних вишивок, взорів з одягу та предметів побуту в авторській інтерпретації, створену за результатами чотирьох подорожей Східною Бойківщиною.
Про це пише Галка з посиланням на сторінку Івано-Франківської ОДА.
“Ці поїздки принесли безліч натхнення в нашу творчість. Опрацьовані візерунки були відтворені у цій серії, але найбільше попереду, бо основна робота тільки починається”- зазначила авторка.
Серія складається з двох жакетів, куртки, однієї спідниці, та п’яти суконь. Матеріали: вовна, бавовна, оксамитові стрічки, пір’я, ткана тканина ручної роботи. Вишивка: машинна, візерунки з бойківських горсиків та мотиви з декору скринь.
Вперше “бойківська” серія була представлена на виставці в Торонто 5 листопада 2023 року.
У 2024 році департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації у рамках нового проєкту “Опілля: скарби нації” разом із Любов’ю Черніковою досліджуватиме спадщину франківської частини етнорегіону Опілля.
Раніше Галка писала, що на Івано-Франківщині завершився проєкт «Бойківські Карпати». 11 грудня у Франківську пройшла конференція-підбиття підсумків проєкту.
Довідково: Упродовж 2023 року департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської ОДА у рамках проєкту “Бойківські Карпати” за сприяння органів місцевого самоврядування етнорегіону Бойківщина проводив етноекспедиції з метою дослідження спадщини традиційних орнаментів та створення сучасного одягу і аксесуарів з використанням давніх візерунків.
До проєкту були залучені дві етнодизайнерки – Оксана Сокол (м. Львів) і Любов Чернікова (м. Івано-Франківськ).
Проєкт “Бойківські Карпати” реалізовувався у 2023 році департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської ОДА за партнерської участі 12 територіальних громад Прикарпаття і волонтерів.
Метою проєкту є збільшення туристичної привабливості Східної Бойківщини, підвищення інституційної спроможності управління територією як туристичною дестинацією, створення умов для росту туристичних потоків та залучення інвестицій, перетворення туризму на індустрію економіки відвідувачів.
*Фото. “OGOGO!”.