Франківська художниця розрізала шубу за 30 тисяч євро на шматки

Автор: Людмила Баран

11 Mar, 2015 13:45

Поділитись публікацією
Франківська художниця розрізала шубу за 30 тисяч євро на шматки

У новій київській галереї «Bechterevka» відкрилася виставка франківчанки Тетяни Войтович «Погоня». Під цією назвою художниця має на увазі погоню за брендами, яку вважає самообманом, адже за ними немає нічого, окрім порожнечі.

Авторка зробила заклик вийти за рамки, наповнити своє життя емоціями та враженнями без ярликів, повідомляє Versal.

“Сучасні цінності — не життя, не свобода, не творчість. Це погоня. За дорогою сумкою, за туфельками зі шкіри пітона, за шубою, вартість якої могла б змінити чиюсь долю, особливо в контексті сучасних реалій. Наш світ – це світ кривих дзеркал, де замість богів – ідоли, а безмовні речі – свідки підприємливості одних і слабкості інших”, – вважає  Тетяна Войтович.

Вона вирішила перетворити модні речі на арт-об’єкти: туфлі від Christian Louboutin, шарф від Louis Vuitton та шуба з рисі за 30 тисяч євро.

“Своїм перформансом я посягла на «святе» суспільства споживання, щоб через шок, страх і нерозуміння пройти шлях до очищення. Старі речі, як і неактуальні, застарілі принципи існування потрібно викидати”, – сказала Войтович.

Кульмінацією презентації став аукціон, на якому розігрували ці самі брендові речі. Охочих їх придбати виявилося так багато, що художниця зважилися розділити все по-чесному: дорогу шубу вона розрізала на шматки і вручила усім учасникам.