Франківська культурна менеджерка Альона Каравай стала лавреаткою престижної європейської премії

Автор: Застава Максим

07 Чер, 2023 17:48

Поділитись публікацією
Франківська культурна менеджерка Альона Каравай стала лавреаткою престижної європейської премії

Українська культурна менеджерка, співзасновниця медіа post impreza та кураторка «Асортиментної кімнати» в Івано-Франківську Альона Каравай стала лавреаткою європейської культурної премії KAIROS у Німеччині.

Читайте також: На колишньому франківському заводі дітей вчитимуть складати роботів (ФОТО)

Про це повідомили на сайті фонду, що вручає нагороду, передає Читомо.

«Каравай організовує зустрічі між людьми та середовищами, які інакше б ніколи не зустрілися або не навчилися одне в одного. Альона Каравай та її організації наразі захищають митців та твори мистецтва та протистоять спробам росії знищити незалежну українську культуру: вони швидко та безбюрократично пропонують притулок, коли митцям доводиться тікати. Вони приносять у безпечне місце загрожені твори мистецтва і зберігають їх. Вони замовляють мистецтво та відкривають свої простори для виставок і перформансів. Вони пропонують митцям те, що є життєво необхідним: мати можливість працювати, бути побаченими, зустрічатися з авдиторією», — зазначили на сайті фонду.

Альона Каравай

Європейською культурною премією KAIROS з 2007 року відзначають європейських митців та науковців у галузях сценічного мистецтва, музики, архітектури, кіно, фотографії, літератури та журналістики. Вона надається як культурним діячам, так і митцям, що «уможливлюють культурні процеси» в ролі «поштовху для подальшої роботи».

«Нагорода відзначає як мистецькі індивідуальні досягнення, так і роботу тих, хто робить можливою культуру в Європі та дає їй вирішальний імпульс: продюсерів, художніх керівників, видавців, директорів фестивалів та інших ініціаторів. Названа на честь бога “слушного моменту” в грецькій міфології, нагорода одночасно є визнанням і заохоченням: вона призначена для митців і активістів культури, які працюють і мають вплив у своїх галузях у новаторський, авангардний і піонерський спосіб без ще досягнувши зеніту своєї творчості», — повідомила на своїй фейсбук-сторінці науковиця Ірина Чужинова.

Премію надає Alfred Toepfer Foundation. Винагорода становить 75 тисяч євро.

Теги: