Франківська лікарка розвіяла низку міфів щодо гіпертонії

Автор: Застава Максим

05 Лис, 2018 13:42

Поділитись публікацією
Франківська лікарка розвіяла низку міфів щодо гіпертонії

Артеріальна гіпертензія (АГ) — хронічне захворювання, при якому головною діагностичною ознакою (симптомом) є стійке підвищення тиску у артеріальних судинах великого кола кровообігу.

Читайте також: Франківцям розповіли, як відзначити Різдвяні свята без шкоди для здоров'я

Підвищення артеріального тиску примушує серце працювати з більшим навантаженням через підвищений загальний периферичний судинний опір для забезпечення нормальної циркуляції крові у кровоносних судинах великого кола кровообігу.

АГ є одним із основних факторів ризику інсульту, інфаркту міокарда (серцевих нападів), серцевої недостатності, аневризми артерій (наприклад, аневризми аорти), захворювання периферичних артерій і є частою причиною хронічного захворювання нирок. Навіть помірне підвищення артеріального тиску пов’язане зі зменшенням очікуваної тривалості життя.

Число людей, які є гіпертоніками, але не усвідомлюють цього, є досить великим, але не менш великою є кількість людей, які знаючи про свою проблему, не правильно її оцінюють, або допускаються помилок при лікуванні гіпертонії. Тому на них ми хочемо акцентувати особливу увагу! Отож, помилкою є:

Вірити, що гіпертонію можна вилікувати!

Якщо Вам виставили діагноз – «гіпертонія», то це до кінця життя. Ліки, котрі призначив лікар, сприяють постійній підтримці артеріального тиску на належному рівні, тому їх потрібно приймати постійно! Єдине, якщо гіпертонія діагностована на ранній стадії, вона піддається корекції, при якій, на деякий час хворий може обходитися без спеціальних препаратів.

Бути переконаним, що артеріальний тиск у нормі зростає з віком.

Артеріальний тиск 140 на 90 – це максимальна допустима норма. Якщо тиск вищий – це привід відвідати лікаря, не залежно від того, скільки Вам років!

Думати,що хворим на гіпертонію дозволено розширювати судини за допомогою спиртного.

Алкоголь порушує серцевий ритм, а при регулярному вживанні навіть невеликої кількості спиртного, порушується робота серцево-судинної системи, отже, виникають стрибки тиску. Гіпертонікам протипоказано спиртне в будь-якій кількості.

Вважати, що гіпертонія – не привід для хвилювання.

Багато людей недооцінюють гіпертонічну хворобу, вважаючи її просто незначною проблемою зі здоров’ям, в той час, коли саме ця хвороба може уксладнюватися такими серйозними захворюваннями як інфаркт та інсульт а також багатьма іншими.

Не вживати ліки, якщо підвищений тиск не викликає дискомфорту!

Навіть якщо людина не відчуває ніяких тривожних симптомів підвищеного тиску, він всеодно згубно впливає на серце-судинну систему і рано чи пізно дасть про себе знати наслідками, яких можна було уникнути!

Чекати підвищення артеріального тиску, щоб випити препарат.

Ліки, котрі призначив ліки повинні діяти постійно не допускаючи високих скачків тиску, адже кожне різке і вагоме його підвищення загрожує виникненням ускладнень!

Вимірювати артеріальний тиск не правильно.

При самоконтролі артеріальний тиск зазвичай вимірюють вранці та ввечері, а також — за потребою, у разі зміни самопочуття. Якщо ви давно лікуєтесь та при щоденних вимірюваннях АТ нормальний, можна вимірювати АТ один раз на три дні.

Починати вимірювати АТ слід по черзі на обох руках. За справжній АТ приймають вище значення. Надалі вимірювання АТ проводять на тій руці, на якій він був вищим. Вимірюйте АТ два рази поспіль з інтервалом 3–5 хв. Якщо різниця в значеннях істотна (більше 10 мм рт. ст.), вимірюйте АТ втретє.

Накачуйте манжету на 30 – 40 мм рт. ст. вище очікуваного тиску. Вибирайте для себе манжетку відповідного розміру (якщо окружність вашої руки велика, то і манжатка має бути більшою, ніж стандартна).

Завжди ведіть щоденник АТ: записуйте результати вимірювань із зазначенням дати та часу вимірювання. Якщо різниця між двома вимірюваннями поспіль велика, запишіть результат усіх вимірювань. Якщо в момент вимірювання АТ ваше самопочуття відрізнялось від звичайного (головний біль, нудота, тощо), зробіть в щоденнику про це позначку. Щоденник АТ значно полегшить лікарю призначення та контроль лікування.

“Бути обізнаним пацієнтом – це більш, ніж половина успіху в боротьбі з хворобою! Не забувайте про це!”, – лікар-терапевт «Лікувально-діагностичного центру святого Луки» Марія Куців.

Теги: