Франківська мерія “кинула” підрядника на розпіареному ремонті вул. Крушельницької?

Автор: Вадим Войтик

01 Бер, 2023 19:09

Поділитись публікацією
Франківська мерія “кинула” підрядника на розпіареному ремонті вул. Крушельницької?

Департамент благоустрою Івано-Франківської міської ради розірвав договір на фактично виконані роботи з реконструкції вулиці Крушельницької. Причина – відсутність передбачених у бюджеті видатків на такий ремонт.

Відповідна інформація міститься в системі Prozorro.

Перетворення вулиці Крушельницької на ще одну пішохідну зону в Івано-Франківську міський голова анонсував ще під час ремонту площі Міцкевича. 

“Цю територію ми хочемо зробити так само, як площу Міцкевича і Лесі Українки, щоб тут була пішохідна зона. Оголосили тендер і надіємося, що в березні роботи активно розпочнуться”, – розказував вже у січні 2022 року Марцінків. 

Тендер провели 14 лютого 2022 р., перемогло ПП “Фірма “Діко”. Незважаючи на війну договір уклали 2 березня 2022 р. Сума договору склала 3 477 583 грн. 

За даними аналітичної системи Youcontrol засновником і керівником “Фірми “Діко” є мешканець с. Підлужжя Андрій Дідик. 

Оплатити за виконану роботу підряднику обіцяли упродовж 60 банківських днів після повного виконання робіт. На момент підписання документу в бюджеті на ці заходи було лише 100 тис.

Про хід робіт неодноразово інформував особисто Руслан Марцінків. У серпні про ремонт детально розказував секретар міської ради Віктор Синишин

У жовтні 2022 р. після завершення основного обсягу робіт на вулиці висадили декоративні сливи

Наприкінці минулого року, начебто у зв’язку з відсутністю бюджетного фінансування з підрядником уклали додаткову угоду, за якою продовжили кінцевий строк фактично виконаних робіт до 31.12.2023 р.

А вже 17 січня 2023 р. за новою угодою договір підряду було розірвано. 

Ймовірною причиною стали проблеми з фінансуванням капітальних робіт через казначейство, що, як відомо, прямо заборонено урядом на час військового стану, а також численні порушення, виявлені Північним офісом Держаудитслужби.

“Галка” вже повідомляла про аналогічну історію в с. Братківці. Відремонтована невідомим підрядником дорога на Вовчинецькі гори й досі ніяким чином не оформлена через систему закупівлі за бюджетні кошти. 

Наразі більшість робіт з так званого благоустрою, як в мерії називають капітальний ремонт, виконуються з умовами післяплати в 90 банківських днів. 

Читайте також: “Дійсно потужна комунікація”, — що франківці кажуть про таємне підняття тарифів на квартплату