З гострою дискусією: Франківська міськрада зробила черговий крок до остаточної забудови озера
02 Сер, 2024 13:22
Депутати Івано-Франківської міської ради проголосували за оголошення інвестиційного конкурсу на будівництво реабілітаційного центру в межах вул. Гурика та центрального міського озера. Перед цим представники громади та частина депутатів просили не полишати міста останньої зеленої зони біля озера. За відповідне рішення проголосували 25 із 31 присутніх депутатів.
Про це пише “Галка” із сесійної зали другого серпня. Йдеться про забудову 1,1366 га землі, яка межує з вулицею Гурика та міським озером (кадастровий номер земельної ділянки: 2610100000:24:001:0157). Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради має затвердити умови інвестиційного конкурсу, затвердити склад конкурсної комісії та результати конкурсу.
Перед затвердженням порядку денного депутат Івано-Франківської міської ради Олексій Петечел виступив із пропозицією зняти питання по міському озеру, оскільки пропозиція попередньо не була обговорена депутатами міської ради й зазначив, що міський голова не дотримав слова й перед тим, як приймати рішення, мав почути громаду.
“Громада очікувала і розраховувала на те, що ваша обіцянка про збереження зеленої зони буде дотримана. Йшлося про те, що ця зона перейде до парку для облаштування громадського простору. Зараз рішення змінилося. Я думаю, що було б справедливо, якби перед тим, як вносити таке питання, то варто було б провести обговорення з громадою, а тоді разом із депутатами приймати зважене рішення. Не за сім днів до сесії, оскільки розумію, що це не вчора виникла ідея з інвестиційним конкурсом, а їй достатньо багато часу. Відповідно був час для обговорень та дискусій, але цю комунікацію не проводили, хоча з бюджету витрачаємо мільйони на комунікацію. Тому у мене є пропозиція – зняти це питання з порядку денного, провести обговорення і на наступній сесії прийняти рішення”, – сказав Петечел.
Пропозиція Олексія Петечела зняти питання не набрала голосів: “за” проголосували 9 з 31 присутніх депутатів.
За словами доповідача з питання, директора центральної міської клінічної лікарні Тараса Масляка, ділянку біля озера вважають найбільш доцільною для реабілітаційного центру. Він говорив загальні речі про важливість цієї споруди саме біля ЦМКЛ. Його підтримали кілька присутніх у залі військовослужбовців.
“Для того, щоб був нормальний реабілітаційний центр нам потрібно приблизно до 500м², аби були всі ті відділення, приміщення, де можна надавати якісну допомогу, щоб не тільки ветерани, а й діти, хворі після інсульту і жителі нашого міста. Це розгрузить нашу лікарню і буде недалеко від лікарні”, – каже Масляк.
Депутат від всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олег Андрухів на уточнювальні запитання депутатів висловився наступним чином:
“У мене склалося враження, що між рядками деяких запитань окремих депутатів, я чую натяк на те, що військові, які втратили здоров’я, багато хто втратив життя, вони не заслуговують проходити реабілітацію поруч міського озера. Ніби заслуговують всі, а не військовий. Значить військовий заслуговує десь в передмісті. Чи не здається вам, що не якби ці герої, то сьогодні б ця зелена зона не була б у власності України. Вона мала би хрест, але точно не української церкви й названа не на честь нашого героя Романа Гурика, який загинув на Майдані, а вибачте на слові, якогось російського п***раста. Я хотів би поваги до військових, які без рук і ніг”, – сказав Андрухів.
Висловився також однопартійник Роман Марцінків. Він сказав, що реабілітаційний центр має бути у зеленій зоні й що військовий не має думати як він має добиратися за містом у реабілітаційний, а хто “має дві руки і ноги хай їде відпочивати за місто”.
Від громадськості натомість виступала архітекторка Ірина Чолій. Вона зазначила, що громада не проти зведення реабілітаційного центру, та просить накласти мораторій на будівництво на території поблизу озера:
“Ми не проти реабілітаційного центру, але цю зону не можна чіпати. Там має бути проєкт публічного простору”.
Депутат міської ради Стефан Магас висловив недовіру, що там буде виключно реабілітаційний центр, оскільки інвестор може на власний розсуд звести інші споруди. На що Марцінків сказав, що громада і він проконтролює, аби там справді був зведений реабілітаційний центр.
“Там буде виключно реабілітаційна структура. Більше того, там не можуть бути збудовані багатоповерхівки, оскільки є задокументовані обмеження. Там має реабілітація, зелена зона. Я не підтримую, щоб це було географічно за містом. Понад 12 тисяч містян є учасниками бойових дій. Ми маємо все для них робити. Я вітаю приватні, громадські ініціативи, але мова йде про якість. Я був у центрі в Львові, і це не є за містом”, – сказав Марцінків.
Раніше Галка писала, що наприкінці 2018 року в Івано-Франківську між орендарем землі “Гаразд Україна” й депутатами, та активісти ВО “Свобода розгорівся скандал через вказану ділянку. Фірма планувала побудувати поблизу міського озера розважально-відпочинковий комплекс. Натомість, у міській раді заявили, що дозвільних документів у будівельної компанії немає й громада не віддасть землю під забудову.
Тоді міська влада поспіхом встановила капличку, хрести й дитячий майданчик. Також певний час там тривав цілодобовий прийом громадян.
25 лютого 2020 року на засіданні міської ради повідомили, що стару угоду про оренду буде розірвано. Натомість укладуть нову: 2,8244 га землі терміном на 12 років відійде “гараздам”, а 1,1766 га опікуватиметься місто. На останній ділянці планували створити парк, який утримуватиме комунальне підприємство “Центр розвитку міста та рекреації”. Обіцянку мер не виконав.
Інші новини із сесії міської ради 2 серпня:
- У Франківську затвердили програму українізації пам’яті Ірини Фаріон: майже без конкретики
- По 2,5 мільйони гривень: Франківськ виділяє гроші на допомогу Бурштину та університету нафти й газу
- У Франківську вулицю Гвардійську перейменують іменем Ірини Фаріон
Читайте також: Одноразове чи дворазове харчування та борги: депутати жваво обговорили забезпечення школярів у Франківську