30 червня в містечку Селіне, що на березі Адріатичного моря в Хорватії, з ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології та благословення Архієпископа та Митрополита Івано-Франківського Кир Володимира Війтишина , стартував духовно-екологічний табір «Метаноя», який триватиме до 10 липня.
Читайте також: Очільник франківської ОДА разом із сім'єю взяв участь у Всеукраїнській патріаршій прощі у Крилосі (ФОТО)
У таборуванні беруть участь понад 30 молодих людей з Івано-Франківської архієпархії, які прибули до дружньої і сонячної Хорватії, щоб, поєднуючи приємний і корисний відпочинок з молитвою та розважаннями над Святим Писанням, збагнути велич і красу Богом створеного світу та зрозуміти і глибше пізнати екологічну складову християнської віри, інформує “Галка” з посиланням на “УГКЦ Івано-Франківської області” .
З огляду на те, що Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій проголосила 2018 рік Роком Божого Слова в Україні, то кожен таборовий день розпочинається із зустрічі на пірсі, де, після ранкової молитви, молодь, в тишині споглядаючи неймовірну красу поєднання гірських та морських пейзажів, вправляється у молитві «lectio divina», щоб зустрітися з живим Словом Бога, записаним у Біблії.
«Станьте Храмом Духа Святого і своїми діями спонукайте до переображення Богом створеного світу», – постійно наголошує духівник.
Особливим був четвертий день таборування, темою якого було Святе Таїнство Покаяння, що перегукується з назвою табору. В цей день кожен учасник екотабору отримав футболки, при врученні яких о. Михайло Дзуль, референт Бюро УГКЦ з питань екології Івано-Франківської архієпархії, поєднуючи науку о. Назара із дійством, зазначив:
«Ця одіж немов крижма, котру отримує людина в Хрещенні, як символ душевної чистоти, має нагадувати про те, що Бог створив цей світ прекрасним, однак гріх і людська жадоба перетворюють його у руїну. Так, як у Хрещенні людина звільняється від первородного гріха і зодягається у білосніжну крижму, так і ви на цьому таборі повинні пережити екологічне навернення, одягаючи на себе ці пам’ятні футболки».