Франківська породілля каже, що у пологовому їй пришили матку до сечового міхура

Автор: Дубінець Вікторія

15 Вер, 2016 09:05

Поділитись публікацією
Франківська породілля каже, що у пологовому їй пришили матку до сечового міхура

На 10 добу після запланованого кесаревого розтину 30-річнка жителька Івано-Франківська Мар’яна Ладаняк потрапила до лікарні.

Читайте також: Франківська студентка - призерка всеукраїнського конкурсу наукових робіт

Мама вже двох дітей розповіла “Галці”, що 29 червня завідувачка відділення акушерської патології міського пологового будинку Наталія Гуменюк провела їй плановий кесаревий розтин. На 7 день після пологів жінку виписали, але вже через три дні породіллю знову госпіталізували.

Спочатку в Мар’яни Ладаняк діагностували травму сечового міхура, але на томографії франківські медики виявили, що сечовий міхур пришитий до матки.

“Лікарі з пологового кажуть, що це ускладнення, але не кажуть, що насправді матка пришита до сечового нитками”, – прокоментувала жінка.

Жінка звернулася в Інститут урології АМН України, де лікарі проведуть операцію з усунення проблеми.

“Сподіваємося, що можна буде виправити цю патологію, але, як нам сказали в Києві, великий ризик втратити матку”, – розповідає породіля.

За словами Мар’яни Ладаняк, лікарка, яка провела кесаревий розтин, аргументує проблеми зі здоров’ям у жінки ускладненням після операції.

“Коли ми звернулися до Наталії Гуменюк за матеріальною компенсацією, лікар виплатила 5 тисяч гривень, які наша родина витратила, коли я перебувала у лікарні, і сказала: “Більше до мене не приходьте”, – зазначила “Галці” мешканка Франківська.

Жінка також повідомила, що після того, як вона подала заяву на отримання копій документів з ходу операції, заступник головного лікаря пологового будинку Сергій Стефанко скликав комісію у складі 6 лікарів, серед яких була й Наталія Гуменюк. Після зустрічі лікарі почали переконувати маму двох дітей не їхати в Київ, та пропонували провести операцію у Франківську. Однак породілля має намір тепер лікуватися у столичних фахівців.

“Ми скликали комісію у зв’язку з тим, що жінка потребує оперативного лікування. Відповідно, їй треба було дати пораду”, – прокоментував заступник головного лікаря з медичних питань міського пологового будинку Сергій Стефанко.

Медик також стверджує, що у випадку з Мар’яною Ладаняк виникло пізнє післяопераційне ускладнення, яке проявилося тоді, коли жінка була виписана і кілька днів перебувала вдома. Вже потім, при повторній госпіталізації у гінекологічне відділення, породіллі встановили діагноз “сечоматкова нориця”.

За словами Стефанка, згідно діючого наказу МОЗ України від 27.12.2011 № 977 «Кесарський розтин» перед операцією кесарського розтину лікар проводив з пацієнтом консультування, під час якого пояснив ризики настання ускладенень, що пов’язані з операцією. А у цієї пацієнтки кесарський розтин робився повторно, що значно ускладнювало операцію. Крім того, проміжок між вагітностями, а, відповідно, і між операціями, склав трохи більше року, що теж не сприяло лікарям.

Присутня на зустрічі “Галки” з Сергієм Стефанком доцент кафедри акушерства і гінекології Івано-Франківського медуніверситету, кандидат медичних наук Світлана Остафійчук теж прокоментувала цей випадок:

“Сечоматкова нориця – один з видів ускладнення, яке виникає, частіше всього, при повторних операціях, коли в жінки після першого оперативного втручання в черевній порожнині при заживанні післяопераційної рани утворюється злуковий процес. І в Мар’яни Ладаняк дійсно в черевній порожнині був виражений цей процес, за рахунок якого порушується нормальне взаєморозташування і анатомія органів малого тазу. Це значно ускладнює операцію. Кесаревий розтин пройшов успішно, і в прямому розумінні травми чи пошкодження сечового міхура не було. А в цьому випадку, ймовірно, під час операції до стінки матки було підшито край сечового міхура. Вже пізніше, у ході розсмоктування ниток, виникла нориця (патологічний або штучний канал, що зв’язує внутрішні органи чи патологічні осередки – примітка “Галки”) між маткою і сечовим міхуром. В ранньому післяопераційному періоді під час перебування в акушерському стаціонарі і, відповідно, коли вона виписувалася на 7 добу додому, ця нориця не була виявлена, так як тоді її ще було неможливо виявити”.

Тим не менш, Мар’яна Ладаняк повідомила, що оскаржуватиме дії лікарів у прокуратурі, адже свої нинішні проблеми зі здоров’ям вважає саме результатом лікарської помилки.

“Галка” стежитиме за розвитком подій.