Франківська райрада вимагає в Уряду скасувати нововведення в оформленні та призначенні субсидій (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

13 May, 2021 10:48

Поділитись публікацією
Франківська райрада вимагає в Уряду скасувати нововведення в оформленні та призначенні субсидій (ФОТО)

13 травня в місті відбувається пленарне засідання сесії Івано-Франківської районної ради.

Читайте також: Як відвідати понад сотню країн і до чого тут Марцінків, - історія з минулого життя (ВІДЕО)

На початку обранці звернулися до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, пише “Галка”.

За словами депутата від “Європейської Солідарності” Вадима Войтика, звернення викликано тим, що з 1 травня набули чинності зміни в призначенні субсидій.

“Всі громадяни, які мали субсидії, змушені знову іти у відповідні органи, заново подавати документи на субсидії, заповнювати заяви. Раніше переоформлення відбувалося автоматично. Також є нові обмеження, які можуть позбавити людину права на субсидію. Влада все більше “закручує гайки”. Скасовуються комісії, які раніше мали право розгляду питань на призначення субсидії, а близько 40% субсидій призначалися саме з таких комісій”, – каже Войтик.

Голова Івано-Франківської районної ради Василь Попович додав, що нині гостро стоїть питання субсидіювання населення.

Детальніше у тексті звернення:

“Команда Володимира Зеленського продовжує звуження соціальних прав українців.

Після перенесення термінів широко розрекламованого підвищення пенсій та мінімальної зарплати, скасування підвищень зарплат вчителям та медикам, відсутності індексацій пенсій чорнобильцям, військовим пенсіонерам, науковцям та іншим, під «каток» антисоціальної політики влади потрапили субсидіанти.

З 1 травня 2021 року Уряд Зеленського – Шмигаля запровадив по суті нову систему призначення субсидій для українців.

Так, зокрема, кожна родина, яка отримує субсидію, для її переоформлення повинна заново здати заяву і декларацію доходів і видатків. Тобто близько 3 млн родин зобов‘язані знов йти на поклон до чиновників, принести купу папірців, довідок та виписок для того, щоб отримати допомогу від держави.

Особливо цинічно це виглядає на тлі жорстких карантинних заходів у країні. З одного боку влада постійно закликає до самообмежень та дотримання норм самоізоляції людей старшого віку. З іншого – заганяє цих людей у черги, скупчення, нервову атмосферу переоформлення субсидій в управліннях соцзахисту, місцевих органах влади.

Слід зазначити, що після докорінної реформи системи субсидій з 2015 року субсидію можна лише за заявою громадянина. А переоформлення субсидій відбувалося АВТОМАТИЧНО. Без потреби подачі нових заяв, стояння в чергах та подання нових декларацій і довідок.

І все це фактично зруйновано нинішньою некомпетентною владою.

Ще одним ударом для субсидіантів стало рішення Уряду ліквідувати комісії місцевих органів влади щодо призначення субсидій. Ці комісії розглядали різні життєві ситуації претендентів на субсидії, винятки з правил та особливості кожної родини.

Станом на сьогодні – біля 40% субсидій було призначено саме цими комісіями. Ліквідація комісій призведе до втрати права на отримання допомоги від держави значної кількості українців.

Мета нинішньої влади – не допомогти українцям у непрості часи пандемії, шаленого підвищення цін, тарифів на ЖКП, газ та електрику для населення. Мета ЗЕ-уряду – зекономити кошти на зубожінні українців, суттєво скоротити кількість субсидіантів та спрямувати «зекономлені» кошти на корупційні схеми типу «Великого крадівництва».

З огляду на це, вимагаємо від Уряду негайно:

Скасувати постанову щодо нововведень в оформленні та призначенні субсидій;

Переоформити всім субсидіантам на новий термін належні їм субсидії в автоматичному режимі;

Відмовитися від подачі декларацій субсидіантами, натомість здійснювати призначення субсидій, використовуючи бази даних органів державної влади, Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби;

Повернути нормативи нарахування субсидій, які діяли в опалювальні періоди 2016-18 років;

Внести на розгляд ВРУ проект Змін до Закону про держбюджет на 2021 з метою додаткового фінансування програми субсидій в Україні”.

Депутати кілька хвилин дискутували стосовно текстового оформлення звернення, але більшістю прийняли звернення. “За” проголосували 37 обранців з 46 присутніх.