Франківська СБУ повідомила про підозру колаборанту з Донеччини

Автор: Борис Марія

29 Тра, 2023 11:12

Поділитись публікацією
Франківська СБУ повідомила про підозру колаборанту з  Донеччини

Слідчі Служби безпеки України в Івано-Франківську оголосили підозру голові окупаційної адміністрації селища Нікольське Маріупольського району Донеччини.

Йдеться про місцевого мешканця 1980 р.н., який не лише працює на загарбників, але й вступив до російської партії влади «єдіная росія».  СБУ встановила, що з вересня 2022 року колаборант обіймав посаду заступника голови окупаційної адміністрації Нікольського, передає Галка.

А 14 березня 2023 року голова окупаційної адміністрації району призначив чоловіка селищним гауляйтером.

На цій посаді фігурант організовує роботу незаконної адміністрації Нікольського та виконує функції представника окупаційної влади. Зокрема, він особисто вручав мешканцям селища вітальні листівки від президента рф.

Крім того, колаборант будує власну політичну кар’єру у владній вертикалі загарбників.

Для цього він вступив у партію «єдіная росія» та подав свою кандидатуру на т.зв. «вибори депутатів представницьких органів державної влади суб’єктів рф».

Країна-агресор планує провести ці вибори на окупованій території України у вересні 2023 року разом із загально-російським голосуванням.

Слідчі СБУ оголосили фігуранту підозру за ч. 5 ст. 111-1 КК України – колабораційна діяльність.

На фігуранта очікує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати адміністративні посади на строк від 10 до 15 років.

Обвинувальний акт щодо його попередника на посаді окупаційного голови Нікольського вже перебуває на розгляді суду. Досудове розслідування здійснює СБУ в Івано-Франківській області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.