Франківська забудовниця судитиметься, щоб прибрати “гуцульський” кінотеатр “Трембіта” з переліку пам’яток архітектури

Автор: Андрій Макітра

22 Oct, 2023 14:54

Поділитись публікацією
Франківська забудовниця судитиметься, щоб прибрати “гуцульський” кінотеатр “Трембіта” з переліку пам’яток архітектури

Франківська забудовниця Світлана Бородайко вимагає через суд виключити кінотеатр “Трембіта”, що знаходиться у міському парку Івано-Франківська, з переліку пам’яток архітектури місцевого значення. Судове засідання за позовом відбудеться 23 жовтня в окружному адміністративному суді.

Про це пише Галка з посиланням на сайт газети “Галичина”.

Івано-Франківський окружний адміністративний суд відкрив провадження в адміністративній справі № 300/5611/23 за позовом Бородайко Світлани Мирославівни до Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Судове засідання у справі призначене на 23 жовтня 2023 року.

Найважливіші франківські новини у телеграм, підписуйтеся – https://t.me/galkaifuanews

Позивачка вимагає:

  • визнання протиправним та нечинним рішення виконавчого комітету Івано-Франківської обласної ради народних депутатів від 19.09.1989 року №144 «Про затвердження переліку пам’яток архітектури місцевого значення» у частині включення у додаток до вказаного рішення об’єкту нерухомості кінотеатру «Трембіта», що розташований за адресою: вул. Дзержинського, 135 у м. Івано-Франківську (адреса після перейменування вул. Гетьмана Мазепи, 135, м. Івано-Франківськ), охоронний номер 461-іф (110257);
  • визнання протиправним та нечинним додаток до відповідного рішення.

Довідково: У 1955 році у міському парку звели головний павільйон обласної сільськогосподарської виставки за проєктом архітектора Івана Боднарука, якого вважають засновником гуцульського стилю. Весь будинок дерев’яний, і дах також був зроблений з дерев’яної гонти, однак після реставрації дах став металевим. Згодом, павільйон перепрофілювали на літній кінотеатр «Трембіта». Крім того, будівля належала ЗАТ «Івано-Франківськтурист», після цього була приватизована вже за часів незалежної України.

За даними Youcontrol, Бородайко Світлана Мирославівна є власницею ПП «БСМ».

*Головне фото: зі сайту газети “Галичина”.

Читайте також: Суд знову залишив без розгляду позов щодо архітектурної пам’ятки “Трембіта” у парку Шевченка